El. Ligi Europy: faza grupowa nie dla Legii

• Data publikacji: 01.10.2020, 21:53

Słaba gra Legii i bardzo dobra Karabachu poskutkowała tym, że to azerska ekipa awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. Goście pokonali dziś Mistrza Polski pewnie 3:0.

Do ostatniej rundy kwalifikacji Ligi Europy Legioniści awansowali pokonując w III rundzie 2:0 mistrza Kosowa - FK Dritę Gnjilane. Wcześniej Mistrz Polski odpadł z eliminacji do Ligi Mistrzów ulegając cypryjskiej ekipie - Omonii Nikozja. Dzisiejsi rywale Legii, Karabach Agdam, w ostatniej fazie kwalifikacji znaleźli się przez porażkę w tych do Ligi Mistrzów. Po niesamowicie wyrównanym spotkaniu przeciwko Molde, norweska ekipa okazała się lepsza od azerskiej dopiero po rzutach karnych.

Od samego początku dzisiejszego spotkania lepiej prezentowali się goście. To piłkarze Karabachu dyktowali warunki i stwarzali sobie więcej szans pod bramką Artura Boruca. Błędy Legionistów w pierwszych minutach meczu mogły sprawić, że Karabach będzie prowadzić. Tak się jednak nie stało, bowiem pierwsza połowa zakończyła się bez bramek. W końcówce mistrzowie Polski mieli kilka okazji, by wyjść na prowadzenie, jednak brakowało skutecznego wykończenia. Postrach wśród obrońców oraz golkipera Legii siał niezwykle szybki Kwabena Owusu. Środkowy napastnik, we współpracy ze skrzydłowymi oraz ofensywnym pomocnikiem grali bardzo przyjemny dla oka futbol. Widać było solidne zgranie między tymi zawodnikami. Mimo to, druga część spotkania zaczynała się z rezultatem 0:0.

Druga część meczu rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Dominacja gości na boisku tym razem przyniosła jednak pożądane efekty, bowiem już w 50. minucie Patrick Andrade wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Zawodnicy Karabachu nie musieli długo czekać na podwyższenie wyniku, bo już kilkanaście minut później Abdellah Zoubir pokonał Artura Boruca. Gwóźdź do trumny wbił Legionistom Filip Ozdobic, strzelając bramkę w 70. minucie i ustalając wynik spotkania na 3:0.

Legia Warszawa - Karabach Agdam (AZE) 0:3 (0:0)

Bramki: 50' Andrade, 62' Zoubir, 70' Ozobic
Legia: Boruc - Juranovic, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenovic - Kapustka (66' Karbownik), Antolic (63' Luquinhas), Slisz, Valencia - Lopes (56' Wszołek), Pekhart
Karabach: Makhammadaliev - Medvedev, Huseynov, Medina, Huseynov - Qarayev, Matic, Andrade - Ozobic (75' Romero), Kwabena (84' Jafarguliyev), Zoubir (63' Emreli)

Żółte kartki: 45+1' Slisz, 50' Lewczuk - 63' Zoubir

Sędziował: Tobias Stieler (Niemcy)