PlusLiga: kędzierzynianie wypunktowali Trefla

• Data publikacji: 03.10.2020, 22:55

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźle nie zwalniają tempa i w kolejnym meczu PlusLigi gładko pokonali w Gdańsku miejscowego Trefla - 3:0.

Wciąż nie ma mocnych na aktualnych mistrzów Polski z Kędzierzyna-Koźle, którzy tym razem na swój rozkład wzięli siatkarzy Trefla Gdańsk z Mariuszem Wlazłym na czele. Początek pierwszego seta był dla ZAKSY i szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, głównie dzięki bardzo dobrej postawie Łukasza Kaczmarka. Jednak gdańszczanie mieli w swoich szeregach Moritza Reicherta, który nękał swoimi atakami i w drugiej połowie seta to Trefl prowadził - 13:12. Siłą miejscowych była zagrywka i dopiero po zmianie Kamila Semeniuka goście odrobili straty i ostatecznie zwyciężyli do 21.

Na początku drugiego seta ekipa znad morza miała problem z przyjęciem, ale taki stan trwał tylko przez chwilę i szybko zrobiło się - 5:5. Na boisko wrócił Semeniuk, który przeplatał dobre zagrania słabszymi, a lider tabeli stopniowo wykorzystywał błędy rywali, dzięki czemu wygrał tę partię - 25:20.

Trzecią odsłonę w wyjściowym składzie rozpoczął Mateusz Mika. Doświadczony przyjmujący dwoił się i troił, ale na niewiele to się zdało. Położenie Trefla wcale się nie poprawiło i zanosiło się, że poznamy zwycięzcę już po trzech setach. W istocie, tak rzeczywiście się stało, choć gdańszczanie walczyli z całych sił i próbowali się odgryzać. Solidną zmianę dał chociażby Łukasz Kozub, jednak kędzierzynianie zwyciężyli do 23, a całe spotkanie - 3:0.

Trefl Gdańsk 0:3 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (21:25, 20:25, 23:25)

Trefl Gdańsk: Wlazły, Janusz, B. Lipiński, Reichert, Crer, Mordyl, Olenderek (libero) oraz Janikowski, Mika, Sasak, Kozub

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Toniutti, Semeniuk, Śliwka, Rejno, Kochanowski, Zatorski (libero) oraz Staszewski, Kluth