Piłka ręczna - Bundesliga: nowy sezon rozpoczęty

• Data publikacji: 04.10.2020, 17:55

Po kilku miesiącach przerwy rozpoczął się nowy sezon rozgrywek Bundesligi w piłce ręcznej. W pierwszej kolejce spotkały się zespoły, w których grają polscy szczypiorniści. Bergischer HC Macieja Majdzińskiego wygrał z SC Magdeburgiem Piotra Chrapkowskiego.

W Magdeburgu rozegrano jedno z pierwszych spotkań sezonu. Mecz przyciągnął uwagę polskich kibiców, gdyż w składzie gospodarzy znalazł się Piotr Chrapkowski, a zawodnikiem gości z Bergischer jest Maciej Majdziński. W pierwszej połowie lepiej grał Magdeburg, który przed przerwą prowadził 16:11. Na przełomie pierwszej i drugiej części meczu zespół z Bergischer zdobył pięć bramek z rzędu i doprowadził do remisu. Uskrzydleni goście utrzymali wysoki poziom do samego końca i wygrali 31:27. Maciej Majdziński zdobył bramkę dla zwycięskiej drużyny. Piotr Chrapkowski nie wpisał się na listę strzelców.

Trzecim z Polaków, który gra na poziomie Bundesligi jest Maciej Gębala. Obrotowy SC DHfK Leipzig razem ze swoim zespołem sięgnął po zwycięstwo 27:19 z Eulen Ludwigshafen. Polski szczypiornista nie zdobył bramki, otrzymał dwie kary. W pierwszej kolejce wygrali kandydaci do mistrzostwa kraju: THW Kiel (z Erlangen), SG Flensburg-Handewitt (z HSG Wetzlar) i Rhein-Neckar Loewen (z TVB Stuttgart).