ACB: słodko-gorzkie występy drużyn Polaków

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 04.10.2020, 21:53

Po pierwsze zwycięstwo w sezonie sięgnął w 4. kolejce hiszpańskiej ligi koszykówki Ratabet Bilbao Basket. Spory udział miał w tym Jarosław Zyskowski, który rzucił ekipie z Santiago de Compostela 12 punktów. Połowę tego dorobku zdobył Adam Waczyński - rzucający obrońca Unicaja Malaga, która w ten weekend mierzyła się z BAXI Manresa.

Jeden z aktualnie najlepszych polskich koszykarzy po raz kolejny otrzymał od trenera Luisa Casimiro kilkanaście minut na parkiecie. Nie był najjaśniejszą z postaci, a jego drużyna w dosyć przeciętnym stylu przegrała z BAXI Manresa 86:90. Porażka zakończyła mini serię ekipy z Malagi, która w poprzednim tygodniu odniosła zwycięstwo najpierw nad MoraBanc Andorra, a potem nad francuskim Levallois (w Eurocup). Tym razem słabo weszła jednak w mecz i nie potrafiła utrzymać tempa narzuconego przez rywali. Ci przed ostatnią kwartą mieli 15 punktów przewagi, której nie oddali już do samego końca.

Z pierwszego zwycięstwa w lidze ACB w sezonie 2020/2021 może cieszyć się za to drużyna innego z Polaków - Ratabet Bilbao Basket. Tym samym pierwszy triumf w nowej lidze może zapisać na swoje konto Jarosław Zyskowski. Polak rzucił dla zespołu z Kraju Basków 12 punktów i dołożył sporą cegiełkę do wygranej nad Monbus Obradoiro, które do tej pory, jako jedna z niewielu drużyn, było niepokonane. Szczególnie dobrze poszło Bilbao w drugiej kwarcie, którą to Zyskowski wraz z kolegami wygrali różnicą, aż 16 punktów.

Na parkiecie w miniony weekend nie zaprezentował się natomiast inny z Polaków występujących w Hiszpanii. Aleksander Balcerowski nie zagrał jednak nie z powodu złej formy albo kontuzji, a z racji odwołania spotkania jego drużyny, Gran Canarii, z Realem Madryt. W drużynie ze stolicy Hiszpanii wykryto przypadek koronawirusa, a władze ligi zadecydowały o przełożeniu spotkania. W podobnej sytuacji jest Barcelona, w której zachorowania spowodowały przełożenie meczu z Gipuzkoą.