Lidl Starligue: PSG i Nantes znów zwycięskie

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 04.10.2020, 19:57

Za nami druga kolejka francuskiej ligi w piłce ręcznej. Kolejne zwycięstwo odniosła ekipa PSG z Kamilem Syprzakiem w składzie. Polak, strzelając pięć bramek, miał spory udział w zwycięstwie 39:21 z Cesson-Rennes.

Zespół Paris Saint-Germain do drugiej kolejki sezonu przystępował po sensacyjnej porażce w Lidze Mistrzów z Mieszkowem Brześć. Mikkel Hansen i spółka chcieli zrehabilitować się za wtorkową wpadkę, gromiąc Cesson-Rennes. Od początku spotkania gra układała się po ich myśli. Z minuty na minutę powiększali swoją przewagę, aby na przerwę schodzić przy prowadzeniu 19:7. W wypracowaniu tego rezultatu udział miał Kamil Syprzak. Obrotowy reprezentacji Polski zdobył w tym czasie trzy bramki, a przy tym doskonale wypracowywał okazję rzutowe dla swoich kolegów z drużyny. Po przerwie nasz reprezentant dołożył dwa trafienia, a jego zespół wygrał ostatecznie 39:21.

Problemy z odniesieniem zwycięstwa miał inny uczestnik Ligi Mistrzów - Nantes. Przez cały mecz wyniki oscylował na granicy remisu, a zwycięską bramkę na niespełna dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu zwycięską bramkę dla Nantes zdobył Thibaud Briet. Utalentowany Francuz z sześcioma bramkami był również najskuteczniejszym strzelcem zespołu.

W pozostałych meczach także nie brakowało emocji. Zwycięstwa zanotowały m. in. drużyny z Limoges (29:28 z Creteil) oraz Chambery (27:24 z Tremblay).