Koszykówka - LM: San Pablo Burgos z tytułem

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 05.10.2020, 19:30

Ze względu na pandemię koronawirusa rozgrywki koszykarskiej Ligi Mistrzów zostały przerwane. Dokończone je podczas turnieju Final Eight w Atenach. Po tytuł sięgnęli zawodnicy San Pablo Burgos.

Zespół z Burgos musiał przebyć długą drogę do końcowego triumfu. San Pablo grało nawet w eliminacjach do fazy grupowej. W rywalizacji grupowej zmierzyło się m.in. z Anwilem Włocławek i przegrało wyjazdowe spotkanie. Ostatecznie jednak hiszpańska ekipa zagrała w turnieju finałowym. W ćwierćfinale dość łatwo wygrała z Hapoelem Jerozolima 92:65, budując przewagę z kwarty na kwartę. W drugim ćwierćfinale rywalizacja toczyła się do samego końca. JDA Dijon pokonało Turk Telekom zaledwie 83:82.

Kolejnego dnia rozegrano dwa kolejne mecze 1/4 finału. AEK Ateny wygrały 94:82 z ERA Nymburk. W hiszpańskim pojedynku Casademont Saragossa pokonał 87:81 Iberostar Teneryfa. W półfinale San Pablo Burgos zmierzyło się z Dijon. Hiszpański zespół wypracował dwucyfrową przewagę już w pierwszej kwarcie i ostatecznie wygrał 81:67. Aż 25 punktów zdobył Vitor Benite. W drugim półfinale AEK Ateny łatwo pokonały 99:75 Casademont Saragossa.

W niedzielę rozegrano spotkania medalowe. Najpierw po wyrównanym meczu (70:65) trzecie miejsce wywalczyło JDA Dijon. W finale zagrały San Pablo Burgos i AEK Ateny. Po pierwszej kwarcie gospodarze turnieju prowadzili 24:14. W drugiej części gry kontrolę nad meczem przejął zespół z Burgos, który drugą kwartę wygrał 35:12. San Pablo Burgos nie oddało prowadzenia do samego końca. Mecz zakończył się wynikiem 85:74. Najskuteczniejszym zawodnikiem finału był Thad McFadden, który zdobył 18 punktów. To największy sukces w historii klubu z Burgos, który gra na profesjonalnym poziomie dopiero od 2015 roku. To drużyna, która rozwija się bardzo szybko i dzięki ostatnim wzmocnieniom może namieszać w lidze hiszpańskiej oraz powalczyć o obronę tytułu w Lidze Mistrzów.