Zmarnowana szansa Huberta Hurkacza

• Data publikacji: 28.06.2018, 15:36

Hubert Hurkacz, który w kwalifikacjach był rozstawiony z numerem 11., nie dał rady awansować do głównej drabinki Wimbledonu. W finale kwalifikacji przegrał z Christianem Garinem 0:3.

Hubert Hurkacz, który był rozstawiony w kwalifikacjach z numerem 11., uważany był za faworyta do awansu do Wimbledonu. Hubert we wtorkowym meczu pokazał się z bardzo dobrej strony i w bardzo dobrym stylu pokonał Amerykanina Reilly Opelkę 6:3 7:5. Dzisiaj niestety Hubert miał ogromne problemy przy własnych gemach serwisowych, co przełożyło się na gładkie przegranie dwóch pierwszych setów 2:6.

Trzecia partia była ostatnią nadzieją na odwrócenie losów spotkania przez naszego młodego reprezentanta. Hubert dzielnie walczył, lecz ostatecznie przegrał 5:7. Trzeci set był bardzo wyrównany, w końcowej części tego seta większym spokojem wykazał się 22-letni reprezentant Chile, który po zwycięstwie 3:0 nad Hurkaczem może cieszyć się z awansu do Wimbledonu.