EBL: Legia lepsza od Polpharmy, nie było niespodzianki

• Data publikacji: 16.10.2020, 19:30

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe 97:90 z Polpharmą Starogard Gdański w meczu 9. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Zespół z Warszawy sięgnął po siódme zwycięstwo w sezonie i jest w czołówce tabeli.

Niestety, w kilku zespołach Energa Basket Ligi odnotowano przypadki zakażenia koronawirusem. Z tego powodu niektóre mecze 9. kolejki zostały przełożone. Na szczęście zgodnie z planem zmierzyły się Polpharma Starogard Gdański i Legia Warszawa. Mecz został rozegrany jeszcze z udziałem publiczności, co od jutra z powodu obostrzeń nie będzie możliwe. W Starogardzie Gdańskim spotkały się drużyny z dwóch biegunów tabeli. Faworytem była Legia, która jednak w tym sezonie nie wygrała jeszcze na wyjeździe, a dzisiaj miała na to olbrzymią szansę.

Polpharma prowadziła tylko na początku meczu (3:2) po trójce Stevena Haneya. Później kontrolę nad meczem przejął zespół z Warszawy. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego błyskawicznie powiększali przewagę. W drugiej kwarcie prowadzili nawet 27:12. Legioniści poczuli się zbyt pewnie i różnica zaczęła topnieć. Waleczne "Kociewskie Diabły" na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy przegrywały jedynie dwoma punktami. Po 20 minutach było 39:34 dla Legii.

W drugiej połowie Legia ponownie odskoczyła, ale Polpharma nie dawała za wygraną. Co prawda, gospodarze nawet nie doprowadzili do remisu, ale Legioniści przypieczętowali zwycięstwo dopiero w samej końcówce. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 97:90. Dla stołecznej drużyny to już siódme zwycięstwo w sezonie. Najwięcej punktów dla Legii - 23 - zdobył Jamel Morris, a dla Polpharmy - 26 - Peter Olisemeka. Niecałe 18 minut na parkiecie spędził Michał Sokołowski, który rzucił 3 punkty. Dla "Sokoła" był to ostatni mecz w Legii przed wyjazdem do Włoch, gdyż podpisał kontrakt z Treviso.

Polpharma Starogard Gdański - Legia Warszawa 90:97 (10:25, 24:14, 23:27, 33:31)