PKO Ekstraklasa: Legia wraca na dobre tory?

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 21.10.2020, 19:58

Po nieudanym początku sezonu i zmianie trenera Legia Warszawa zdaje się wracać na dobre tory. Podopieczni Czesława Michniewicza zagrali drugi z rzędu solidny mecz i dopisali kolejne trzy punkty do swojego dorobku. Pokonali na własnym stadionie Śląsk Wroclaw 2:1.

Od początku spotkania gospodarze zdecydowanie przeważali. Ekipa Śląska Wrocław nie stworzyła sobie praktycznie żadnych okazji do zdobycia bramki, podczas gdy "Wojskowi" mieli ich kilka. Niemniej, do przerwy bramki w Warszawie nie padły. Po wznowieniu gry na gola nie trzeba było jednak długo czekać. Już pół minuty po gwizdku sędziego Sebastiana Jarzębaka do siatki Matusa Putnocky'ego trafił Josip Juranović. Po dośrodkowaniu piłkę z pola karnego kiepsko wybił Dino Stiglec. Ta spadła prosto pod nogi Chorwata, który popisał się ładnym, finezyjnym uderzeniem z dystansu. To jego pierwsza bramka w lidze w trzecim występie. W 73. minucie prowadzenie podwyższył Tomas Pekhart. Czech pewnym strzałem z okolic 10. metra po odbiciu piłki przez Putnocky'ego wykończył kontratak, który sam zaczął. Po tym golu goście nieco się obudzili, ale było to za mało, za późno. Jedyne co udało im się zdziałać, to bramka Fabiana Piaseckiego w 81. minucie po fatalnym błędzie Artura Jędrzejczyka, który kopnął piłkę prosto pod nogi napastnika rywali. W sytuacji sam na sam z Arturem Borucem młody snajper się nie pomylił. Należy przyznać, że z przebiegu spotkania Legia powinna wygrać wyżej.

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)

Bramki: 46' Juranović, 73' Pekhart – 81' Piasecki

Legia: Boruc – Mladenović, Jędrzejczyk, Lewczuk, Juranović – Karbownik (82' Lopes), Ślisz, Gwilia (77' Antolić), Wszołek, Luquinhas – Pekhart (90+1' Valencia)

Śląsk: Putnocky – Celeban, Golla, Tamas, Stiglec – Sobota (75' Pałaszewski), Mączyński, Musonda (76' Samiec-Talar), Praszelik (66' Zylla), Pich (76' Pawłowski) – Exposito (66' Piasecki)

Żółte kartki: 28' Ślisz – 77' Tamas

Sędziował: Sebastian Jarzębak