EBL: pewne zwycięstwo Stali z Kingiem

• Data publikacji: 21.10.2020, 21:40

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski wygrała z Kingiem Szczecin w meczu 9. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Dość niespodziewane były rozmiary zwycięstwa ostrowian.

W Ostrowie Wielkopolskim zmierzyły się Arged BMSlam Stal i King Szczecin. Spotkanie zapowiadało się ciekawie, gdyż obydwa zespoły są kandydatami do walki o play-off. Stal po słabym początku sezonu jest coraz bardziej zgraną drużyną, a King od samego początku jest ekipą z czołówki tabeli. W pierwszych minutach zdecydowanie lepsi byli gospodarze. Szczecinianie mieli bardzo duże problemy ze zdobywaniem punktów. Po pierwszej kwarcie podopieczni Łukasza Majewskiego prowadzili już 21:12.

W pierwszych minutach drugiej części gry w poczynaniach Kinga niewiele się zmieniło. Tym samym Stal powiększyła swoją przewagę do 23 punktów - 39:16. Tuż przed przerwą zespół ze Szczecina zaczął jednak odrabiać straty. Do przerwy ostrowianie prowadzili jeszcze dość wyraźnie, bo 43:30, ale goście mogli jeszcze poważnie myśleć o odrobieniu strat.

W drugiej połowie Stal utrzymywała wysoką przewagę. Zespół Łukasza Majewskiego na koniec trzeciej kwarty wrócił do największej przewagi w meczu, czyli 23 punktów. Ostatecznie ostrowianie wręcz zdominowała sytuację na parkiecie. Stal była zdecydowanie lepsza przez cały mecz, który wygrała 91:59. Najskuteczniejszymi zawodnikami spotkania byli Josip Sobin i Jakub Garbacz, którzy zdobyli 19 punktów. Dwucyfrową zdobycz zanotowali również: Chris Smith, Szymon Ryżek i Jarosław Mokros. Stal trafiła 14 rzutów za trzy, a King tylko 4.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - King Szczecin 91:59 (21:12, 22:18, 21:11, 27:18)