EHF Liga Mistrzów: wygrana Łomży Vive Kielce w hicie rozgrywek

• Data publikacji: 22.10.2020, 22:18

Łomża Vive Kielce wygrała bardzo ważne i trudne spotkanie w Lidze Mistrzów EHF. Mistrzowie Polski pokonali u siebie 35:33 Paris Saint-Germain Handball.

Zespół Łomży Vive Kielce czekał bardzo trudny mecz w ramach Ligi Mistrzów. Do Kielc przyjechał Paris Saint-Germain. Vive musiało radzić sobie bez kontuzjowanego Władysława Kulesza, a PSG bez braci Karabatić. Goście od samego początku narzucili bardzo wysokie tempo i w pierwszych minutach wypracowali dwa bramki przewagi. Kielczanie potrzebowali kilku minut, aby wejść we właściwy rytm. W 17. minucie Łomża Vive wyrównała na 11:11. Cztery minuty później niezwykle skuteczny w tym meczu Igor Karacić wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 13:12.

W kolejnych minutach goście z Paryża odpowiedzieli czterema trafieniami z rzędu. Mistrzowie Polski błyskawicznie wyrównali i do przerwy tego wspaniałego widowiska było 18:18. Początek drugiej połowy wskazywał na to, że tempo gry nadal będzie wysokie, a bramek będzie bardzo dużo. Gospodarze od stanu 22:22 rzucili cztery gole z rzędu i po raz pierwszy uzyskali większą przewagę.

Niestety, w późniejszej fazie meczu to zespół Talanta Dujszebajewa miał przestój i od wyniku 29:26 na 9 minut przed końcem doprowadzili do remisu. Decydujące okazały się ostatnie minuty tego wyrównanego meczu. W dwóch kolejnych akcjach na niecałe dwie minuty przed ostatnią syreną dla Vive trafili Krzysztof Lijewski oraz Igor Karacić i gospodarze prowadzili 34:32. Mistrzowie Polski wygrali 35:33 i odnieśli bardzo ważne oraz zasłużone zwycięstwo. Przy tak niewielkiej różnicy ważna była także forma bramkarzy. Golkiperzy PSG niezbyt pomogli swoim kolegom, za to kilka interwencji zanotował Andreas Wolff. Najlepszym zawodnikiem spotkania był jednak Igor Karacić, który rzucił aż 13 bramek. Kamil Syprzak zdobył dla gości 6 trafień.

Łomża Vive Kielce - Paris Saint-Germain Handball 35:33 (18:18)