EBL: Legia nadal niepokonana u siebie

• Data publikacji: 24.10.2020, 19:27

Legia Warszawa wygrała 89:73 z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski w meczu Energa Basket Ligi. Stołeczna drużyna zostaje niepokonana w meczach rozgrywanych u siebie.

Mecz Legii Warszawa z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski był jedną z ciekawszych relacji tego tygodnia Polskiej Ligi Koszykówki. Gospodarze plasują się w czołówce tabeli i u siebie jeszcze nie przegrali. Zespół z Ostrowa po nieudanym początku sezonu gra coraz lepiej i z ostatnich siedmiu spotkań wygrał aż sześć. To właśnie Stal lepiej rozpoczęła dzisiejszy mecz, obejmując prowadzenie 7:0. Legia zdobyła 12 punktów z rzędu i tym samym objęła prowadzenie.

Goście mieli problemy z zatrzymaniem rozpędzonych podopiecznych Wojciecha Kamińskiego. W drugiej kwarcie Legia wypracowała dwucyfrową przewagę. Stal na czele ze skutecznym spod tablicy Josipem Sobinem, zachowywali jeszcze szansę na odrobienie straty, która przez dłuższy czas nie była zbyt duża. Jednak, kiedy goście zbliżali się do Legii, to ona błyskawicznie odpowiadała.

Dodatkowo dzięki dobrej ostatniej kwarcie zespół z Warszawy wygrał 89:73. Tym samym Legia utrzymuje miejsce w czołówce tabeli i nadal ma na swoim koncie komplet zwycięstw na własnym parkiecie. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Jakub Karolak. Koszykarz gospodarzy zdobył 27 punktów, trafiając sześć rzutów za trzy punkty. Dla Stali 17 punktów rzucił Josip Sobin.

Legia Warszawa - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 89:73 (20:18, 21:15, 27:25, 21:15)