VTB: waleczny Zastal przegrał z Lokomotiwem Kubań Krasnodar

• Data publikacji: 25.10.2020, 21:50

Zastal Zielona Góra wrócił do gry po problemach związanych z koronawirusem w zespole. W lidze VTB mistrzowie Polski po raz drugi przegrali z Lokomotiwem Kubań Krasnodar. Decydująca okazała się czwarta kwarta.

Zastal Zielona Góra w końcu wrócił do gry po przerwie spowodowanej przypadkami koronawirusa w zespole. Mistrzów Polski czekało bardzo trudne zadanie. W meczu ligi VTB zmierzyli się z Lokomotiwem Kubań Krasnodar, który kilka dni temu odniósł zwycięstwo w Eurocupie z MoraBanciem Andorra. Zastal i Lokomotiw zagrały już ze sobą w tym sezonie ligi VTB. Po pewne zwycięstwo u siebie sięgnęła drużyna z Rosji. Była to jedna z trzech porażek, bez żadnego zwycięstwa, mistrza Polski w tych rozgrywkach.

Pierwsze minuty były wyrównane, ale Lokomotiw z genialnym Alanem Williamsem wywalczył dwucyfrową przewagę - 28:18. Jednak do końca pierwszej kwarty Janis Berzins trafił dwie trójki, w tym drugą z faulem i wynik od strony gospodarzy wyglądał już dużo lepiej. W połowie drugiej części meczu po rzucie za trzy Gabriela Lundberga Zastal wyprzedził na prowadzenie. Kolejne minuty były wyrównane i żadna z drużyn nie wywalczyła większej przewagi. Do przerwy po wsadzie w kontrze Marcela Ponitki zespół z Zielonej Góry prowadził 51:50.

Po zmianie stron Zastal wypracował nawet 5 punktów przewagi. Jednak goście wrócili na prowadzenie za sprawą skutecznego za trzy punkty Kevina Herveya. Pod koniec trzeciej kwarty Lokomotiw odskoczyła na 6 punktów i na 10 minut przed końcem wygrywał 82:76. Decydująca okazała się czwarta kwarta, w której przyjezdni zdobyli dużo punktów w bardzo łatwy sposób.

Lokomotiw miał nawet 16 punktów przewagi i ostatecznie wygrał 114:99. Zastal przegrał czwarty mecz w lidze VTB, w tym drugi z zespołem z Krasnodaru. Jednak w każdym spotkaniu podopieczni Żana Tabaka prowadzili wyrównaną grę z faworyzowanymi rywalami. Dzisiaj najlepszy na parkiecie był Alan Williams, który zdobył 34 punkty i miał 13 zbiórek. W Zastalu aż sześć graczy miało dwucyfrową zdobycz punktową: Geoffrey Grosselle (18 pkt.), Marcel Ponitka (17 pkt.), Filip Put (16 pkt.), Rolands Freimanis (15 pkt.), Janis Berzins i Gabriel Lundberg (obaj 14 pkt.). Debiut w polskim zespole zaliczył Kris Richard, który rzucił 3 punkty.

Zastal Zielona Góra - Lokomotiw Kubań Krasnodar 99:114 (25:28, 26:22, 25:32, 23:32)