Liga Mistrzów: wejście smoka Casemiro! Real wyrównuje w samej końcówce!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 27.10.2020, 23:02

Po bardzo ciekawym spotkaniu w Niemczech Borussia M'gladbach zremisowała z Realem Madryt 2:2. Gospodarze dominowali niemal przez cały mecz i do 85. minuty prowadzili 2:0. Przełomem okazało się wejście na boisko Casemiro, który w końcówce zaliczył asystę i wpisał się na listę strzelców. Pomimo tego "Królewscy" znajdują się na ostatnim miejscu w grupie B.

Oba zespoły w poprzedniej serii spotkań straciły punkty. Niemcy zremisowali na wyjeździe z Interem Mediolan 2:2 po bardzo emocjonującym pojedynku. „Królewscy" natomiast mieli swoim kibicom wiele do udowodnienia. W minionej kolejce podopieczni Zinedine'a Zidane'a przegrali 2:3 z Szachtarem Donieck. Drużyna z Ukrainy prowadziła w pewnym momencie już 3:0, a piłkarze Realu zagrali przez całe spotkanie prezentowali się bardzo słabo. Madrytczycy zaimponowali jednak w niedawnym klasyku. Zdominowali „Blaugranę" i efektownie wygrali 3:1. Małą zagadką było więc, którą twarz Realu Madryt zobaczymy dzisiaj.

Od pierwszego gwizdka inicjatywę przejęli „Królewscy", ale ich akcje nie były zbyt dynamiczne. Hiszpanie skupiali się na atakach pozycyjnych, które były jednak zbyt wolne. W efekcie często kończyły się jeszcze przed polem karnym rywali. Borussia w początkowych fragmentach gry była raczej ostrożna w swoich poczynaniach i oddawała inicjatywę piłkarzom Realu. To Hiszpania przeważali pod względem posiadania piłki, ale na dłuższą metę nic im to nie dało. Gospodarze spokojnie wyczekiwali okazji do kontrataku i taka przydarzyła im się właśnie w 33. minucie gry. Wówczas po odzyskaniu futbolówki na połowie „Królewskich" podania wymienili Marcus Thuram i Alassene Plea. Ten pierwszy precyzyjnie uderzył z kilkunastu metrów i niespodziewanie pokonał Thibaut Courtois. „Los Blancos" spróbowali wyrównać kilka minut później. W „szesnastkę" rywali wpadł Marco Asensio, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Borussia wyszła jednak cało z opresji i utrzymała jednobramkowe prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Po wznowieniu gry drużyna Realu ruszyła do natarcia. Zaledwie po minucie gry znów zabłysnął Asesnsio. Młody Hiszpan potężnym uderzeniem próbował zaskoczyć Sommera, ale piłka uderzyła tylko w poprzeczkę. Niedługo później świetną akcję rozkręcił Fede Valverde. Pomocnik „Królewskich" podał na przedpole do Viniciusa Juniora. Ten jednak uderzył niecelnie. Gospodarze nie przestraszyli się przebudzenia rywali i konsekwentnie robiliswoje, czekając na kontrataki i stałe fragmenty gry. Ich taktyka po raz kolejny przyniosła efekt w 58. minucie. Marcus Thuram przyczaił się blisko Bramki Realu i dobił obroniony strzał przez belgijskiego golkipera. Tym samym Francuz ustrzelił dublet i powiększył przewagę swojego zespołu na 2:0. Trzy minuty po zdobytym golu znów zrobiło się gorąco pod bramką Hiszpanów. Plea znalazł się sam na sam z Courtois, ale to Belg popisał się znakomitą interwencją i uchronił zespół przed powtórką z poprzedniej kolejki. Gospodarze od tej pory już całkowicie zdominowali spotkanie i nie dawali przeciwnikom nic do powiedzenia. Najlepszym podopiecznym Zinedine’a Zidane’a okazał się Courtois, który choć przepuścił dwa strzały, zatuszował większość błędów defensywy swojego zespołu. Kiedy wydawało się, że Trzy punkty zostaną w Niemczech, goście zabrali się do odrabiania strat. Kontaktowego gola strzelił dla Realu Karim Benzema. Francuski napastnik wykorzystał głębokie dośrodkowanie w pole karne Casemiro i pewnie pokonał Sommera. Później, już w doliczonym czasie gry inicjatywę przejął Sergio Ramos, który precyzyjnie podał do Casemiro. Wchodzący z ławki Brazylijczyk nie zmarnował okazji i wyrównał na 2:2. Jednocześnie Real zdołał wyszarpać punkt z tego jak się okazało bardzo trudnego terenu.

Borussia M’gladbach – Real Madryt CF 2:2 (1:0)

Bramki: 33', 58' Thuram - 86' Benzema, 90+4’ Casemiro
Żółte kartki: 55' Stindl, 79' Bensebaini, 85' Neuhaus - 89' Casemiro
Borussia M'gladbach: Sommer – Lancer, Ginter, Elvedi, Bensebaini – Hofmann, Kramer, Neuhaus – Stindl (79' Wolf) – Plea (79’Embolo), Thuram (71' Herrmann)
Real Madryt CF: Courtois – Mendy, Varane, Ramos, Lucas Vazquez – Fede Valverde, Kroos (71' Modrić), Casemiro – Vinicius Junior 70' Hazard), Asensio (84' Rodrygo) – Benzema
Sędzia: Opel Grinfeld (Izrael)