PKO Ekstraklasa: zaległa wygrana Lechii

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 28.10.2020, 19:54

Lechia Gdańsk wygrała 3:1 z Wisła Kraków w zaległym meczu 6. kolejnym, rozegranym dziś w Krakowie. Mecz był dobrym, szybkim widowiskiem, obfitującym w bramkowe akcje i spore emocje.

Mecz szóstej kolejki przełożony został z powodów epidemiologicznych, podobnie jak spotkania Pogoni z Jagiellonią i Warty Poznań z Legią Warszawy. Zaległości odrabiane są do poniedziałku. Faworytem z racji miejsca zajmowanego w tabeli była Lechia, ale Wisła w ostatnich meczach prezentowała niezłą formę. Można było się spodziewać dobrego widowiska. I piłkarze nie zawiedli.

Przez cały mecz trwała twarda walka skoncentrowana w środku pola, ale drużyny stworzyły sporo bramkowych okazji. Na bramkę łącznie strzelano 20 razy. Wynik otworzył w 30 minucie Jean Carlos, który po indywidualnej akcji płaskim strzałem z 16 metra pokonał Kuciaka. Wiślacy z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo. Już 5 minut później mieliśmy remis. Z rzutu wolnego z prawej strony dośrodkowywał Pietrzak, a w tłumie najwyżej wyskoczył Nalepa i po rękach Buchalika wpakował piłkę do siatki. Do przerwy było 1:1.

Po przerwie nieco więcej z gry miała Wisła, ale bramki strzelali gdańszczanie. Najpierw mocne dośrodkowanie jednego z zawodników gości próbował wybić na rzut rożny Sadlok. Zrobił to jednak tak nieszczęśliwie, a jednocześnie mocno, że piłka zatrzepotała w siatce Buchalika. Wynik meczu ustalił w 68 minucie Paixao, wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką. Wisła starała się strzelić bramkę kontaktową, ale była nieskuteczna, bez zarzutu działała też obrona Lechii.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:3 (1:1)

Bramki: Jean Carlos 30' - Nalepa 35', Sadlok (sam) 54', Paixao 68' (karny)

Wisła Kraków: Buchalik - Szot (61 Burliga), Frydrych, Sadlok, Abramowicz, Plewka, Zhukov, Chuca, Yeboah (61 Błaszczykowski), Brown Forbes, Jean Carlos (78 Buksa)

Lechia Gdańsk: Kuciak - Kopacz, Pietrzak, Nalepa, Fila, Kubicki, Makowski, Conrado (59 Zwoliński), Saief, Haydary (71 Udovicic), Paixao

Żółte kartki: Chuca, Sadlok, Burliga - Kubicki

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

TABELA EKSTRAKLASY

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.