Euroliga: Barcelona lepsza w hiszpańskim hicie

• Data publikacji: 31.10.2020, 11:13

Zakończyła się 6. kolejka koszykarskiej Euroligi. Niesamowity przebieg miał "hiszpański hit", w którym Barcelona wygrała jednym punktem TD Systems Baskonia.

Spotkanie pomiędzy mistrzem i wicemistrzem Hiszpanii zapowiadało się bardzo ciekawie. Kilka tygodni temu w meczu ligowym TD Systems Baskonia pewnie wygrała z Barceloną. Teraz Duma Katalonii miała okazję do rewanżu. Rywalizacja była wyrównana, ale w trzeciej kwarcie Barcelona zdobyła 8 punktów przewagi. Jednak przez kolejne blisko 8 minut podopieczni Sarunasa Jaskewiciusa rzucili zaledwie dwa punkty. Baskonia wykorzystała to i na dwie minuty przed końcem była blisko zwycięstwa, bo miało 10 punktów zapasu. Goście z Barcelony zdołali jeszcze odwrócić losy meczu i na powrót na prowadzenie potrzebowali niewiele ponad minuty. Ostatecznie Barcelona wygrała 72:71, a w ostatniej akcji ważnego rzutu nie trafił Pierria Henry.

Barcelona w Eurolidze ma na swoim koncie 5 zwycięstw i jedną porażkę. Takim samym bilansem może pochwalić się Żalgiris Kowno, który jest liderem rozgrywek. Zespół z Litwy ostatnio pokonał 83:74 wracający do przerwie spowodowanej koronawirusem w zespole, LDLC Asvel Villeurbanne. Do gry po kontuzji wrócił jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, koszykarz Euroligi - Shane Larkin. Jego Anadolu Efez wygrał 84:79 z Olympiacosem Pireus, a Larkin zdobył 15 punktów. Z powodu zakażeń koronawirusem przełożone zostały mecze Zenit - Panathinaikos i Olimpia Mediolan - Alba Berlin.