Agnieszka Radwańska nie zagra w finale w Eastbourne

• Data publikacji: 29.06.2018, 14:15

Agnieszka Radwańska stanęła przed szansą awansu do pierwszego finału w sezonie 2018. W dzisiejszym meczu półfinałowym rozgrywanym w Eastbourne Polka zmierzyła się z Aryną Sabalenką, która w meczu ćwierćfinałowym pokonała Karolinę Pliskovą.

Pierwszy set to festiwal przełamań. Przez pierwsze sześć gemów żadna z tenisistek nie potrafiła utrzymać swojego podania. Od stanu 3:3 to Białorusinka zaczęła znacznie lepiej serwować, co przyczyniło się do wygrania pierwszego seta 6:3. Agnieszka Radwańska również drugiego seta rozpoczęła od straty podania. Na całe szczęście nasza reprezentantka po tym przełamaniu zaczęła grać w takim stylu, jak przeciwko Jelenie Ostapenko. Isia wygrała sześć gemów z rzędu i zakończyła seta wynikiem 6:1. W tym secie Białorusinka straciła swoje podanie trzykrotnie.

Ostatnia, decydująca partia była niezwykle wyrównana. Obie tenisistki grały solidnie przy swoim podaniu, nie dając szans na przełamanie. W piątym gemie Agnieszka przełamała Sabalenkę, lecz w kolejnym gemie również dała się przełamać. Jak się później okazało, był to bardzo pozytywny bodziec dla rywalki Isi, która wygrała kolejne trzy gemy i ostatecznie wygrała trzeciego seta 6:3. Dla Sabalenki będzie to drugi finał w tym sezonie. Poprzednio przegrała z Elise Mertens w Lugano.