Koszykówka - VTB: zwycięstwo Zastalu z Unicsem, niesamowity Lundberg

• Data publikacji: 14.11.2020, 19:56

Koszykarze Zastalu Zielona Góra sięgnęli po drugie zwycięstwo w lidze VTB. Mistrzowie Polski wygrali u siebie z Unicsem Kazań, a ich bohaterem został Gabriel Lundberg.

W kolejnym meczu Zjednoczonej Ligi VTB Zastal Zielona Góra zagrał u siebie z Unicsem Kazań. Goście w tym sezonie zagrali tylko trzy spotkania w lidze, uzyskując bilans 2-1, ale świetnie radzą sobie w Eurocupie. Ten fakt oraz obecność Amerykanów z przeszłością w NBA stawiała Unics w roli faworyta. Początek meczu należał do rosyjskiej drużyny, która prowadziła 10:1. Zastal na szczęście szybko odrobił straty i objął prowadzenie. Podopieczni Żana Tabaka skutecznie wymuszali faule rywali i byli skuteczni na linii rzutów wolnych. Po pierwszej kwarcie był obiecujący wynik 25:18 dla gospodarzy.

Dość niespodziewanie Zastal powiększył przewagę. W drugiej kwarcie wynosiła ona nawet 16 punktów - 41:25. Do przerwy zespół z Zielonej Góry dość wyraźnie prowadził 46:35. Z rywalem takim jak Unics Kazań, nie można pozwolić sobie na rozluźnienie. W trzeciej kwarcie po dwóch trójkach z rzędu Jamara Smitha goście zmniejszyli różnicę do czterech punktów. Przed czwartą kwartą przewaga Zastalu wynosiła 7 punktów i kwestia zwycięstwa była jeszcze otwarta.

Unics stopniowo odrabiał straty i na ponad 3 minuty przed końcem wyrównał na 77:77. Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce. Ciężar zdobywania punktów na siebie wziął Gabriel Lundberg, który w ostatnich fragmentach meczu zagrał akcję 2+1 oraz trafił dwie trójki. Dzięki temu na pół minuty przed końcem gospodarze prowadzili 88:84. Ostatecznie Zastal wygrał 92:86 i odniósł drugie zwycięstwo w sezonie VTB. Najlepszym zawodnikiem był oczywiście Lundberg, który zdobył aż 30 punktów. Double-double (17 punktów i 10 zbiórek) zanotował Geoffrey Grosselle.

Zastal Zielona Góra - Unics Kazań : (25:18, 21:17, 20:24, 26:27)