EBL: zwycięstwa Trefla i Zastalu

• Data publikacji: 16.11.2020, 20:48

W poniedziałek rozegrano dwa kolejne mecze Energa Basket Ligi. Trefl Sopot wygrał na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza, a Zastal Zielona Góra zwyciężył u siebie z Hydrotruckiem Radom.

MKS Dąbrowa Górnicza zagrała przeciwko Treflowi Sopot. Faworytem byli goście, którzy w tym sezonie prezentują się dużo lepiej od MKS-u. Podopieczni Alessandro Magro wygrali ostatnio z Polskim Cukrem Toruń. Jednak w tym samym meczu kontuzji doznał lider zespołu Sacha Killeya-Jones, który musi pauzować do końca sezonu. Trefl już w pierwszych minutach zdobył przewagę nad osłabionym MKS-em. Na początku drugiej kwarty sopocianie prowadzili już 26:16. Później gospodarze zaliczyli świetną serię i po trójce Lee Moore'a wyszli nawet na prowadzenie 29:28. Końcówka pierwszej połowy należała do gości, którzy schodzili na przerwę z wynikiem 39:31.

W trzeciej kwarcie MKS znowu dogonił rywali i nawet objął prowadzenie 51:49. Odpowiedź Trefla na lepszy fragment gry gospodarzy była znakomita. Ekipa z Sopotu rzuciła 14 punktów z rzędu, przybliżając się do zwycięstwa. MKS Dąbrowa Górnicza walczył do samego końca, ale zawodnicy Trefla nie oddali już prowadzenia. Mecz zakończył się rezultatem 81:72 i dziewiątą wygraną sopocian. Najwięcej - 25 - punktów rzucił dla MKS-u Lee Moore. Pod tablicami dominował Dominik Olejniczak, który zdobył 19 punktów i popisał się efektownymi wsadami. Taką samą zdobycz punktową zanotował Michał Kolenda.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 72:81 (16:23, 15:16, 20:19, 21:23)

W Zielonej Górze rozegrano zaległy mecz 9. kolejki. Zastal, który jest liderem, zmierzył się z Hydrotruckiem Radom, który jest jedną z ostatnich ekip w lidze. Goście z Radomia po rzucie Nicka Neala wygrywali 2:0 i to było ich jedyne prowadzenie do końca meczu. Dominacja uskrzydlonego zwycięstwem w lidze VTB nad Unicsem Kazań Zastalu na polskich parkietach i różnica poziomów między zespołami były bardzo widoczne. Zespół z Zielonej Góry świetnie trafiał zza łuku i budował przewagę. Już po 10 minutach było 32:17.

W drugiej kwarcie Hydrotruck momentami grał z silniejszym rywalem, jak równy z równym. Radomianie zmniejszyli stratę nawet poniżej 10 punktów. Jednak już w drugiej połowie Zastal jeszcze powiększył różnicę i pewnie sięgnął po zwycięstwo, zdobywając 111 punktów, czyli najwięcej w meczu w tym sezonie. Zespół z Zielonej Góry prowadzi w tabeli z bilansem 10:1. Najskuteczniejszy był Gabriel Lundberg, który zdobył 22 punkty.

Zastal Zielona Góra - Hydrotruck Radom 111:80 (32:17, 21:22, 27:17, 31: 24)