EBL: festiwal strzelecki dla Torunia

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 17.11.2020, 19:55

Po bardzo dobrym strzeleckim widowisku, Polski Cukier Toruń pokonał Spójnię Stargard 108:95 Spójnię Stargard w zaległym meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi i kontynuował dobrą passę, po chwilowej zadyszce w ostatnich dniach.

Kompromitująca porażka z MKS-em Dąbrowa Górnicza, sprawiła, że torunianie chcieli zmazać plamę i z animuszem przystąpili do kolejnego spotkania w lidze, ze Spójnią Stargard. Podopieczni Jarosława Zawadki stosunkowo szybko wyszli na dwucyfrowe prowadzenie. Jackson, Cel i Kulig wzajemnie się nakręcali i pokazywali, że bliskie sąsiedztwo obu drużyn w tabeli jest tylko skutkiem przypadku, a nie realnych umiejętności.

Imponowała przede wszystkim strzelecka skuteczność gospodarzy. Przez nieco ponad 15 minut Polski Cukier zdobył 50 punktów, ale w pewnym momencie spoczął na laurach i dał sobie rzucić w końcówce drugiej kwarty aż 14 oczek z rzędu. Goście niesieni przez Filipa Matczaka znacznie zmniejszyli straty, które w pewnym momencie stały się historią.

Twarde Pierniki odpowiednio zareagowały na rozwój boiskowych wydarzeń. W ponowne budowanie przewagi włączył się niemal cały zespół. Dwucyfrowy dorobek punktowy miało na sam koniec spotkania aż sześciu graczy, a to pokazuje, jak dobrze dzielone były ofensywne role w ekipie gospodarzy. Tracącą cały czas dystans Spójnię próbował ratować Ricky Tarrant, ale nie było to proste zadanie zwłaszcza, kiedy na początku czwartej kwarty limit fauli osiągnął czołowy wysoki gracz Stargardu - Baylee Steele.

Zawodnicy Macieja Raczyńskiego ulegli ostatecznie torunianom i wciąż mają na koncie jedynie pięć zwycięstw w lidze. O kolejne będzie w najbliższym czasie trudno, bo po następnym meczu z Polpharmą czekają ich starcia z kandydatami do zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach. Dodatkowo co najmniej kilka tygodni nieobecny ma być Matczak, który po meczu w Toruniu podda się zabiegowi dłoni.

Polski Cukier Toruń - Spójnia Stargard 108:95 (29:17, 26:33, 26:18, 27:27)

Polski Cukier: Trotter 22, Kulig 19, Woods 18, Jackson 16, Diduszko 14, Cel 12, Perka 4, Bragg 3, Wieluński 0

Spójnia: Tarrant 20, Matczak 18, Gudul 15, Młynarski 12, Cowels 10, Śnieg 9, Kostrzewski 6, Steele 5