Liga Europejska: cenne zwycięstwo Orlenu Wisły Płock w Rosji

• Data publikacji: 17.11.2020, 20:15

Orlen Wisła Płock odniosła bardzo ważne zwycięstwo w Lidze Europejskiej. Wicemistrzowie Polski wygrali na wyjeździe 28:27 z Czechowskimi Niedźwiedziami.

Orlen Wisła Płock do gry w Lidze Europejskiej wróciła po miesiącu przerwy. Nafciarzy czekał trudny wyjazdowy mecz z wymagającym rywalem, jakim były Czechowskie Niedźwiedzie. Rosyjski zespół podobnie jak Wisła, w poprzednim sezonie grał w Lidze Mistrzów. W tej edycji nowych rozgrywek, jakimi jest Liga Europejska, obydwie ekipy wygrały z Aon Fivers.

Wisła potrzebowała trochę czasu, aby dobrze wejść w mecz. Dopiero w 5. minucie pierwszą bramkę dla płocczan zdobył Michał Daszek przy prowadzeniu rywali 2:0. Był to początek serii trafień Wisły, która prowadziła 4:2. Później to Niedźwiedzie musiały gonić wynik. W 20. minucie po golu Lovro Mihicia goście wygrywali już 10:6. Rosyjska drużyna zmniejszyła stratę nawet do jednego trafienia, ale do przerwy było 13:11 dla Orlenu Wisły.

Po zmianie stron zespół Xaviego Sabate utrzymywał nieznaczne prowadzenie, ale w 40. minucie gospodarze doprowadzili do remisu 18:18. Na szczęście dla Wisły, Czechowskie Niedźwiedzie nie przejęły inicjatywy i podczas wyrównanego fragmentu gry nie byli w stanie objąć prowadzenia. Na ponad 10 minut przed końcem nastąpił moment agresywnej gry ze strony obydwu zespołów, co przełożyli się na kilka kar. Zawodnicy Wisły zagrali świetnie w obronie i przez około 5 minut nie stracili bramki. Dzięki temu wrócili na najwyższe, czterobramkowe prowadzenie. Na 6 minut przed ostatnią syreną było 27:23 dla gości.

Podczas gry w podwójnej przewadze rosyjski zespół miał jeszcze szansę na odwrócenie losów meczu. Jednak nie potrafił tego wykorzystać. Drużyna z Płocka "dowiozła zwycięstwo" do samego końca. Wygrana Wisły była w pełni zasłużona, chociaż rywale w końcówce odrobili część straty, ale kontaktowego gola rzucili dopiero w ostatnich sekundach. Mecz zakończył się wynikiem 28:27 dla wicemistrzów Polski, którzy już na wczesnym etapie rozgrywek w grupie A (zespoły zagrały po dwa albo trzy spotkania) jako jedyni mają komplet zwycięstwem. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Michał Daszek, który zdobył 8 bramek.

Czechowskie Niedźwiedzie - Orlen Wisła Płock 27:28 (11:13)