Euroliga: Bayern ponownie zaskakuje

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 18.11.2020, 22:55

W najciekawszym meczu 9. kolejki Euroligi Alba Berlin pokonała po doskonałej końcówce Lyon-Villeurbanne 76:75. Kolejne udane spotkanie w najlepszych europejskich rozgrywkach ma też na swoim koncie Mateusz Ponitka.

Polak był jasnym punktem Zenitu Sankt Petersburg, który w tej serii gier mierzył się z Chimkami Moskwa. Jego siedem oczek nie pozwoliło może na prowadzenie w klasyfikacji strzelców, ale poza tym reprezentant Polski dopisał do swojego dorobku dziewięć zbiórek i dwie asysty. I był to dla niego koniec dobrych wiadomości, bo jego zespół uległ na własnym parkiecie ekipie z Moskwy 83:88. Ta, zdołała odrobić straty z pierwszej kwarty i w ostatniej odsłonie "wyrwać" dopiero drugie zwycięstwo w tej edycji Euroligi.

Przez większość spotkania wydawało się, że drugie zwycięstwo zapisze też na swoje konto Lyon-Villeurbanne. Francuzi sumiennie budowali swoją przewagę przez trzy kwarty, a największy udział miał w tym, notujący double-double, Moustapha Fall. Ostatnia część meczu w Berlinie należała jednak do miejscowej Alby. Niemiecki zespół najpierw złapał kontakt z ostatnią ekipą tabeli, a na trzy sekundy przed końcem rzut na wagę zwycięstwa wykonał Peyton Siva. Amerykanin, który jeszcze niedawno pauzował, z powodu zakażenia koronawirusem, w wielkim stylu wrócił na parkiet i dał bardzo ważną wygraną ekipie ze stolicy naszych zachodnich sąsiadów.

Inna drużyna z Niemiec, Bayern Monachium, pokonała na wyjeździe Anadolu Efes 74:71. Kierowany przez Andreę Trinchieriego zespół nadspodziewanie dobrze poczyna sobie w pierwszej fazie rozgrywek, a jego triumf w Turcji był już siódmym w sezonie w Eurolidze. Tym razem o zwycięstwo nie było tak łatwo, bo forma monachijskiej drużyny zmieniała się na przestrzeni minut jak w kalejdoskopie. Po dobrej drugiej kwarcie, w trzeciej niemiecka ekipa rzuciła zaledwie osiem oczek. Jak się jednak okazało pokaźnie wygrana ostatnia odsłona, zwieńczona najważniejszymi w meczu punktami Jalena Reynoldsa, wystarczyła by cieszyć się dalej z pozycji wicelidera rozgrywek.