Northern Ireland Open: pewny awans lidera rankingu

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 20.11.2020, 23:40

Judd Trump w efektowny sposób pokonał Scotta Donaldsona w ćwierćfinale Northern Ireland Open. Awans do najlepszej czwórki wywalczył dziś także Ronnie O'Sullivan, który wygrał 5:2 z Ding Junhuiem.

Piątkowe zmagania otworzył pojedynek Judda Trumpa ze Scottem Donaldsonem. Wyrównana walka trwała w zasadzie tylko przez trzy frejmy, po których to i tak prowadził 2:1 obrońca tytułu. Przed regulaminową przerwą Trump popisał się 112-punktowym brejkiem, podczas którego zanotował kilka efektownych wbić. Przewaga dwóch partii nie uśpiła czujności Anglika, który po powrocie do stołu zachował koncentrację. Jego dominacja w dalszych fragmentach meczu nie podlegała dyskusji, o czym świadczy fakt, że w dwóch ostatnich frejmach meczu oddał rywalowi jedynie osiem oczek. Ostatecznie Trump wygrał 5:1. Jutro czeka go mecz z czarnym koniem tych zawodów - Davidem Grace'm. 67. zawodnik świata dopiero po raz drugi w karierze dotarł do najlepszej czwórki zawodów rozgrywanych w ramach Main Touru. W dzisiejszym ćwierćfinale ograł 5:2 Chińczyka Yan Bingtao.

Dzisiejszy dzień okazał się nie być zbytnio szczęśliwy również dla drugiego z chińskich snookerzystów - Ding Junhuia. Azjata mierzył się co prawda z jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu w zawodach - Ronnie O'Sullivanem, ale kibice patrząc na ich wcześniejsze pojedynki mogli spodziewać się wyrównanego spotkania. Po kapitalnym starcie Dinga, który wbił na otwarcie 121 punktów, a w następnej partii dołożył 87 oczek, inicjatywę przejął O'Sullivan. Aktualny mistrz świata szybko doprowadził do wyrównania, a po regulaminowej przerwie dokończył dzieła, aplikując swojemu rywalowi łącznie cztery ponad 50-punktowe brejki. W półfinale zmierzy się z Ali Carterem. Anglik w swoim ćwierćfinałowym meczu pokonał po zaciętej batalii Kurta Maflina.