Euroliga: niesamowity mecz w Walencji

• Data publikacji: 21.11.2020, 09:13

Zakończyła się 10. kolejka koszykarskiej Euroligi. Najwięcej emocji, szczególnie w końcówce było w Walencji, gdzie miejscowy zespół w nieprawdopodobnych okolicznościach wygrał z Maccabi Tel Awiw. W Berlinie triumfował Zenit Mateusza Ponitki, który rozegrał dobry mecz.

W Walencji miejscowy zespół zmierzył się z Maccabi Tel Awiw. Gospodarze prowadzili przez większą część meczu, ale zespół z Izraela w czwartej kwarcie odskoczył i był blisko zwycięstwa, prowadząc 77:70. Walencja doprowadziła do wyrównanej końcówki i na 12 sekund przed końcem przegrywała tylko 77:80. Ważną trójkę na remis trafił Derrick Williams. Akcję na zwycięstwo miała Maccabi, które straciło piłkę i kontrę gospodarzy wykorzystał Sam van Rossom. Oznaczało to zwycięstwo Walencji 82:80 po rzadko spotykanej końcówce. Zespół Jaume Ponsarmau w tabeli jest 4. ze świetnym bilansem 6-3.

W Berlinie Alba zagrała z Zenitem St. Petersburg. Zespoły były bardzo nieskuteczne, szczególnie za trzy. W całym meczu trafiły zaledwie po 4 trójki, a w pierwszej połowy gospodarze wcale nie zdobyli punktów zza łuku. W drugiej kwarcie drużyna Xaviego Pascuala wypracowała przewagę, której nie oddała do końca i wygrała 73:66. Mateusz Ponitka grał przez ponad 25 minut i zdobył 14 punktów.

Liderem Euroligi z tylko jedną porażką jest Barcelona. Duma Katalonii w 10. kolejce pewnie zwyciężyła u siebie 76:65 z Crveną Zvezdą Belgrad. Fantastycznie zagrał Nikola Mirotić, który rzucił aż 23 punkty. Ciekawie było w Monachium, gdzie spotkały się Bayern i CSKA Moskwa, czyli ekipy z czołówki tabeli. Przez większą część gry rywalizacja była wyrównana. CSKA odskoczyło w czwartej kwarcie i triumfowała 89:81. Obydwa zespoły mają bilans 7-3 i plasują się za Barceloną.