LaLiga: remis w Villarreal

• Data publikacji: 21.11.2020, 18:15

Osłabiony Real Madryt zremisował na wyjeździe 1:1 z Villarreal CF. W drużynie gości zabrakło m.in. Sergio Ramosa, Karima Benzemy, Militao czy Casemiro. Na listę strzelców wpisali się Mariano oraz Moreno.

Początek pierwszej połowy należał do podopiecznych Zinedine'a Zidane'a. Już w 2. minucie spotkania po trafieniu głową Mariano piłkarze Realu Madryt wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Asystę zaliczył Carvajal. Strzelona bramka nie otworzyła jednak meczu i brakowało zdecydowania w atakach obu ekip. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć przewagi i w pierwszej części spotkania nie zobaczyliśmy już więcej bramek.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. "Królewscy" spokojnie rozgrywali piłkę, kontrolując przebieg spotkania, a gospodarze co jakiś czas próbowali stworzyć zagrożenie pod bramką Courtoisa. Choć zawodnicy Villarreal mieli swoje okazje to zazwyczaj brakowało im skuteczności albo dobrze w obronie sprawowali się gracze Realu. Na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry fatalny błąd popełnił golkiper drużyny gości. Courtois nie zdążył wyłapać piłki spod nóg rywala i sfaulował Chukwueze w polu karnym. Arbiter nie miał żadnych wątpliwości i podyktował rzut karny. Do szesnastki podszedł Moreno i zdobył wyrównującego gola. Do końca meczu rezultat nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się remisem. W drugiej połowie to gospodarze byli bardziej aktywni i z całą pewnością zasłużenie wywalczyli jeden punkt.

Villarreal CF - Real Madryt 1:1 (0:1)

Bramki: 76' Moreno (k) - 2' Mariano

Villarreal CF: Sergio Asenjo - Mario Gaspar (89' Ruben Pena), Raul Albiol, Pau Torres, Alfonso Pedraza (61' Yeremi Pino) - Dani Parejo, Vicente Iborra, Manu Trigueros (61' Pervis Estupinan) - Gerard Moreno, Carlos Bacca (61' Samuel Chukwueze), Moi Gomez (89' Takefusa Kubo)

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Nacho, Raphael Varane, Ferland Mendy - Luka Modrić, Toni Kroos, Martin Odegaard (65' Isco) - Lucas Vazquez, Mariano Diaz (85' Marco Asensio), Eden Hazard (65' Vinicius Junior)

Żółte kartki: Yeremi Pino 90+1' - Nacho 68', Toni Kroos 90+3'

Sędzia: Alejandro Hernandez