PGNiG Superliga: 10. kolejka rozegrana bez hitu

• Data publikacji: 23.11.2020, 19:57

W ostatnich dniach rozegrano 10. kolejkę PGNiG Superligi, z wyjątkiem jednego meczu. Po rzutach karnych MMTS Kwidzyn wygrał z Gwardią Opole.

Najwięcej emocji było w Kwidzynie. MMTS zmierzył się z Gwardią Opole. Zdecydowanym faworytem byli plasujący się w czołówce tabeli goście, którzy szybko zdobyli cztery bramki przewagi. Ostatni w tabeli MMTS odrobił straty, ale przed przerwą ekipa z Opola ponownie odskoczyła na 11:7. W drugiej połowie gospodarze nie dali za wygraną. Podopieczni Bartłomieja Jaszki dogonili rywali i przed końcem wyszli na prowadzenie 21:20. Po rzutów karnych notabene po trafieniu z siedmiu metrów doprowadził Patryk Mauer i po 60 minutach było 21:21. W serii karnych MMTS triumfował 4:3 dzięki dwóm interwencjom Jakuba Matlęgi. Dla zespołu z Kwidzyna to dopiero druga wygrana w sezonie.

Niepokonana zostaje Łomża Vive Kielce, która pewnie wygrała 37:26 z Chrobrym Głogów. Na sobotę planowany był hit kolejki między Orlenem Wisłą Płock i Azotami Puławy. Jednak w zespole gospodarzy po meczu Ligi Europejskiej w Rosji odnotowano przypadki zakażenia koronawirusem. Tym samym przełożono mecz Wisły z Azotami oraz spotkanie pucharowe z Ademarem Leon. Zespół z Puław za to zagrał zaległy mecz ze Stalą Mielec i zdobył dwa punkty.

Stal Mielec - Gwardia Opole 31:28 (4. kolejka)
Górnik Zabrze - Azoty Tarnów 28:19 (6. kolejka)
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 30:32 (8. kolejka)
Piotrkowianin - Chrobry Głogów 28:29 (5. kolejka)
Azoty Puławy - Stal Mielec 35:21 (9. kolejka)