Siatkówka: łatwy początek Polaków w kwalifikacjach ME U20

• Data publikacji: 29.06.2018, 20:24

Na początek ostatniego turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy U20 kibice obejrzeć mogli dobry mecz w wykonaniu naszych młodych siatkarzy. Pewnie pokonali oni Izrael. W drugim starciu lepsi od Łotyszy okazali się Hiszpanie.

Turniej kwalifikacyjny jest ostatnią szansą dla naszych juniorów, aby zakwalifikować się do tegorocznych Mistrzostw Europy do lat 20. Oprócz reprezentantów Polski w turnieju w Żyrardowie biorą udział Łotysze, Hiszpanie oraz Izraelczycy.

W pierwszym meczu Hiszpanie rozbili juniorów z Łotwy. W dwóch pierwszych partiach Łotysze nie mieli nic do powiedzenia przy dobrze dysponowanych Hiszpanach, którzy, obok Polaków, są stawiani w roli faworyta tego turnieju. Pierwsze dwa sety zostały przez nich wygrane kolejno do 14 i 15! W trzeciej odsłonie tego spotkania kibice mogli oglądać trochę bardziej wyrównaną walkę, jednak wciąż znacznie lepiej grali faworyci. Po niecałych 90 minutach postawili oni kropkę nad "i" i zakończyli to spotkanie 3:0.

Wieczorem Polacy podejmowali Izrael. Nasi juniorzy dobrze weszli w mecz, od początku zdobywając wysoką przewagę (9:3). Później gra się wyrównała, ale Polacy starali się utrzymywać tzw. "bezpieczną" różnicę punktową. Udało im się to i premierowa partia padła łupem naszych siatkarzy. Drugi set wyglądał bliźniaczo do pierwszego. Gospodarze, tak samo w pierwszym secie, od samego początku zbudowali sobie przewagę. Później gra się wyrównała, ale koniec końców Polacy dowieźli wygraną w tej partii do końca. Wygrali nawet tym samym stosunkiem punktowym - 25:20. Trzeci set to jeszcze lepsza gra podopiecznych Mariusza Sordyla i jeszcze większa przewaga (7:1, 11:3). Po 10. punkcie Izraelczycy zaczęli szybko odrabiać straty. W pewnym momencie tracili już tylko 2 punkty (13:11). Po czasie na żądanie trenera Sordyla gospodarze z powrotem powrócili do swojej równej, dobrej gry i pewnie zakończyli to spotkanie z - a jakże - tak samo wysoką przewagą.

Łotwa - Hiszpania 0:3 (14:25, 15:25, 20:25)

Polska - Izrael 3:0 (25:20, 25:20, 25:20)

Kolejne mecze kwalifikacyjne już jutro. W nich o 16:00 Hiszpania zmierzy się z Izraelem, a o 19:00 Polacy podejmować będą Łotwę.