Siatkówka – Liga Mistrzyń – ŁKS przegrywa na inaugurację

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 24.11.2020, 19:40

Od porażki siatkarki ŁKS-u Commerceconu Łódź rozpoczęły fazę grupową Ligi Mistrzyń. Łodzianki przegrały z doświadczonymi zawodniczkami VakifBanku Stambuł 0:3. Mimo jednoznacznego wyniku podopieczni Giuseppe Cuccariniego nawiązały z rywalkami bardzo wyrównaną walkę, a dwa sety zostały rozstrzygnięte w samej końcówce.

Faworytkami starcia były Turczynki, które od lat uchodzą za jedną z najlepszych zespołów na świecie. W premierowej odsłonie to jednak siatkarki ŁKS-u przez większość czasu dyktowało tempo gry, a w decydującej fazie prowadziły nawet pięcioma punktami. Rywalizacja długa toczyła się punkt za punkt. Atak i przyjęcie obu zespołów stały na wysokim poziomie. Mało było natomiast własnych błędów. Przy stanie 15:14 podopieczne trenera Cuccariniego przejęły inicjatywę i dzięki wykorzystanym kontratakom oraz dobrej grze blokiem odskoczyły na 20:15. Wydawało się, że Polki kontrolują sytuację i bez większych problemów dobrną do końca. Szkoleniowiec VakifBanku usilnie próbował jednak wybić łodzianki z rytmu wykorzystując przerwy. Udało mu się to w samej końcówce, kiedy jego podopieczne dostały nowego wiatru w żagle. Turczynki zdobyły 7 „oczek" z rzędu dzięki znakomitym zagrywkom. Seta zakończył natomiast blok na Katarzynie Zaroślińskiej-Król – 23:25.

Podbudowane zwycięstwem siatkarki ze Stambułu wyraźnie rozluźniły się w drugiej partii. Niemal bezbłędne w ataku i polu serwisowym Turczynki dominowały od pierwszej piłki. Choć łodzianki zdołały odrobić początkową stratę do rywalek od stanu 3:7, a nawet objąć jednopunktowe prowadzenie – 8:7, nie potrafiły utrzymać dobrej gry na dłuższym dystansie. Na półmetku VakifBank zaczął stopniowo budować przewagę. Ostatecznie nie oddał jej już do końca i wygrał pewnie 17:25.

Ostatni set znów był bardzo zacięty. Obie ekipy co chwilę zmieniały się na prowadzeniu, ale żadna nie potrafiła wypracować sobie „oddechu" na dłużej. Od stanu 19:18 Turczynki zaczęły jednak dominować. Perfekcyjne rozegranie, skuteczne akcje ze środka oraz wykorzystane kontrataki pozwoliły im przejąć kontrolę nad rywalizacją. Mecz zakończyły skutecznym blokiem – 22:25.

ŁKS Commercecon Łódź - VakifBank Stambuł 0:3 (23:25, 17:25, 22:25)