Liga Mistrzów: potknięcia Liverpoolu i Atletico

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 25.11.2020, 23:40

Środa 25 listopada w Lidze Mistrzów przyniosła dwa niespodziewane wyniki. Atletico tylko zremisowało u siebie z Lokomotiwem Moskwa, a Liverpool uległ na Anfield Atalancie. W zwycięskim meczu Bayernu bramkę zdobył Robert Lewandowski.

Najpier oczy kibiców były skierowane na stadiony w Moenchengladbach i Pireusie. W Niemczech Borussia zabawiła się z Szachtarem Donieck. Podopieczni Marco Rose wygrali aż 4-0 i pozostają jedynym niepokonanym zespołem w swojej grupie. W ekwilibrystyczny i widowiskowy sposób bramkę na 3-0 strzelił Breel Embolo. W Grecji tymczasem skromne zwycięstwo odniósł Manchester City. Mimo bardzo ofensywnej gry gości, Olympiacos naprawdę skutecznie się bronił. Jedyną bramkę w 36. minucie zdobył Phil Foden. The Citizens zapewnili sobie już wyjście z grupy.

W pozostałych meczach w grupach B i C również obyło się bez niespodzianek. Real Madryt wygrał na wyjeździe 2-0 z Interem Mediolan. W przypadku tego meczu najwięcej będzie się mówić jednak o czerwonej kartce dla Artura Vidala. Chilijczyk otrzymał dwie żółte kartki w ciągu kilkunastu sekund za kłótnie z arbitrem. Pomocnik Interu domagał się rzutu karnego, twierdząc, że był faulowany w polu karnym. Anthony Taylor jedenastki jednak nie podyktował (nota bene wydaje się, że rzeczywiście niesłusznie), a Vidal zaczął się z nim bardzo agresywnie kłócić. Można było odnieść wrażenie, że gdyby koledzy z drużyny go nie powstrzymywali, to rzuciłby się na angielskiego arbitra z pięściami. W Marsylii lokalny Olympique poniósł już 13. porażkę w Lidze Mistrzów z rzędu. W tej edycji zespół Andre Villasa-Boasa nie zdobył nawet bramki. Tym razem przegrał 0-2 z Porto. Obydwie drużyny kończyły to spotkanie w dziesiątkę.

Swoich kibiców zawiodło Atletico Madryt. Mimo znacznej dominacji nad Lokomotiwem Moskwa podopieczni Diego Simeone nie zdołali zdobyć bramki i spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Cały mecz rozegrali w barwach rosyjskiego klubu Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak. Obydwaj zaprezentowali się bardzo solidnie. W Monachium Bayern wygrał 3-1 z Red Bullem Salzburg, ale wynik może nieco zakłamywać rzeczywistość. W początkowej fazie meczu goście mieli dogodne okazje do zdobycia bramki, a i w końcówce odważnie szukali goli. W 24. minucie kontrowersje wzbudziło natomiast zachowanie Manuela Neuera. Niemiec wyszedł z bramki by wybić piłkę na aut i wracając w pole karne nabiegł na szykującego się do rzutu z autu zawodnika rywali, uniemożliwiając mu szybkie wznowienie gry. Sędzia dał mu za to żółtą kartkę, choć mógł chyba i czerwoną. Monachijczycy i tak kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartkę w 66. minucie obejrzał Marc Roca. Mimo wszystko zespół Hansiego Flicka śrubuje rekord w liczbie zwycięstw w Lidze Mistrzów z rzędu. Co więcej, są już pewni wyjścia z grupy. Przyczynił się do tego Robert Lewandowski. Polak dobił z bliska obroniony przez bramkarza strzał jednego z kolegów w 42. minucie, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Tym samym zrównał się w liczbie bramek w tych rozgrywkach z Raulem i z dorobkiem 71 goli zajmuje 3. miejsce w tabeli wszech czasów.

W Amsterdamie Ajax bez problemów rozprawił się z duńskim FC Midtjylland. Holenderski zespół wygrał 3-1, a rywale kończyli spotkanie w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał Erik Sviatchenko. Niespodziankę mieliśmy natomiast w Liverpoolu. Grający w dość rezerwowym składzie The Reds zasłużenie ulegli 0-2 drużynie Atalanty. Ekipa z Włoch zrewanżowała się tym samym za bolesną porażkę 0-5 na początku listopada.