Kwalifikacje ME U20 w siatkówce: Polacy idą jak burza!

• Data publikacji: 30.06.2018, 20:01

Polacy odnieśli kolejne wyraźne zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy juniorów 2018. Dzisiaj łatwo rozprawili się z Łotwą. W innym meczu Hiszpania rozgromiła Izrael. Ostatnie mecze już jutro.

W pierwszym spotkaniu Hiszpania, w niewiele ponad godzinę, pokonała Izrael. Pretendenci do zwycięstwa w całym turnieju już od pierwszej akcji pokazywali, że są drużyną lepszą i zdecydowanym faworytem tego spotkania. Od początku partii zbudowali sobie przewagę, którą systematycznie powiększali. Premierową odsłonę wygrali 25:14! W drugim secie również prezentowali się dobrze, aczkolwiek lepiej grać zaczęli też Izraelczycy. Szczególnie wyróżniać zaczął się David Ido, który zdobywał sporo punktów atakiem. Mimo to, Hiszpanie zdołali zbudować sobie przewagę, a także wygrać i drugą partię. W trzeciej dokończyli dzieła - juniorzy z Izraela nie mieli na tyle mocy, by sprzeciwić się świetnie przygotowanym do tego turnieju Europejczykom, więc musieli uznać ich wyższość, choć należą im się brawa, gdyż nie poddali się bez walki.

W późniejszym spotkaniu Polska podejmowała Łotwę. Gra Polaków z pierwszego seta przypominała trochę ich wczorajszy występ - nie dawali rywalom dojść do słowa. Dobrze bronili, nieźle wyblokowywali, a przede wszystkim dobrze grali na kontrze. Pierwszy set do historii przeszedł już po 20 minutach. W drugiej partii Polacy nie byli już tak skuteczni jak na początku, co dawało obraz bardziej wyrównanej gry. Mimo tego, zdołali zbudować kilkupunktową przewagę, którą utrzymali już do końca tej odsłony. Najbardziej wyrównany był trzeci set. W nim walka toczyła się punkt za punkt. Łotysze, grający jakby z nową energią, bardzo silnie sprzeciwiali się faworyzowanym Polakom i nie dawali im odskoczyć nawet na dwa punkty. Wyrównany stan seta zapowiadał nerwową końcówkę, do której rzeczywiście miało dojść (19:18, 21:20). Jednak po 20. punkcie z Łotysze, mówiąc kolokwialnie, uszło powietrze. Nie wytrzymali nerwowej końcówki, wyglądali na przestraszonych tym, że mogą wygrać tę partię. Gospodarze wykorzystali to, zdobywając następne cztery punkty i zakończyli to spotkanie.

Hiszpania - Izrael 3:0 (25:14, 25:20, 25:16)

Polska - Łotwa 3:0 (25:14, 25:19, 25:20)

Ostatnie emocje już jutro. Polacy podejmą Hiszpanów i zawalczą z nimi o zwycięstwo w całym turnieju, które gwarantuje awans na Mistrzostwa Europy U20. Izrael zmierzy się natomiast z Łotwą.