Skoki narciarskie - MP: Pilch i Karpiel z tytułem

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 22.12.2020, 17:10

Karty na mistrzostwach Polski w Wiśle rozdawał wiatr. Szczęśliwy los na wietrznej loterii wyciągnęli Tomasz Pilch i Kamila Karpiel, którzy zdobyli mistrzowskie tytuły.

Warunki w Wiśle były bardzo złe. Zawody przekładano, ale ostatecznie udało się oddać skoki. Jednak wielu zawodników i zawodniczek miało problemy w locie i byliśmy świadkami groźnych upadków.

Pierwsze na rozbiegu pojawiły się panie, których na liście startowej było sześć. Najlepiej poradziła sobie Kamila Karpiel, uzyskując 113 metrów. Na drugim miejscu ex aequo sklasyfikowane były Kinga Rajda i Joanna Szwab. Obie skoczyły po 110 metrów. Czwarta była Anna Twardosz (102,5 m), piąta Nicole Konderla (98,5 m), a szósta Wiktoria Przybyła (95,5 m). Panie rozpoczęły także drugą serię, ale jej nie dokończyły. Zawody zostały przerwane po upadku Kingi Rajdy i ostatecznie zakończone po pierwszej serii. Liderka polskiej kadry, obchodząca 20 urodziny bardzo się poobijała i trafiła do szpitala. Mistrzynią Polski została Kamila Karpiel oraz przyznano dwa srebrne medale, które trafiły do Kingi Rajdy i Joanny Szwab.

Nieoczekiwane rzeczy działy się w rywalizacji mężczyzn. Liderzy kadry: Kamil Stoch i Piotr Żyła uzyskali po 105 metrów i zostali sklasyfikowani na odpowiednio 15. i 16. miejscu. Wykorzystał to Tomasz Pilch. Siostrzeniec Adama Małysza trafił na dobre warunki i pofrunął na 136 metr. Po odwołaniu drugiej serii to właśnie on został niespodziewanym mistrzem Polski. Na drugim miejscu zawody zakończył Dawid Kubacki, który uzyskał 126 metrów. Na podium stanął również Andrzej Stękała po skoku na 128,5 metra. Tuż za podium znalazł się Maciej Kot (124,5 m), który stracił do Stękały 1,2 pkt. Piąty był Aleksander Zniszczoł (123,5 m), a szósty Jakub Wolny (121,5 m).