Skoki narciarskie - PK: zwycięstwo Maximiliana Steinera

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 28.12.2020, 12:40

Poniedziałkowy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu wygrał Maximilian Steiner. Razem z nim na podium stanęli Tilen Bartol i Manuel Fettner. Wolny wywalczył dodatkowe miejsce dla Polski na kolejny period Pucharu Świata.

Austriacki zawodnik, zajmujący po pierwszej serii 2. miejsce, oddał bardzo dobry skok w finale. Mimo lekkiego wiatru w plecy udało mu się dolecieć aż na 143. metr, co zagwarantowało mu 1. miejsce w konkursie. Tuż za nim, z notą o 0.1 punktu mniejszą, stanął Tilen Bartol, który zwyciężył w pierwszej serii. Ostatnie miejsce na podium przypadło Manuelowi Fettnerowi.

Najlepszym Polakiem w dzisiejszym konkursie był Paweł Wąsek, który po pierwszej serii był 4., a ostatecznie ukończył zmagania na 6. pozycji. Tuż za nim uplasował się Jakub Wolny. W finałowej trzydziestce znaleźli się jeszcze Tomasz Pilch (miejsce 23.) i Stefan Hula (miejsce 29.).

Dobre wyniki Jakuba Wolnego podczas zmagań na szwajcarskiej skoczni sprawiły, że zawodnik wywalczył dodatkowe miejsce dla Polski na konkursy Pucharu Świata po Turnieju Czterech Skoczni.