Narciarstwo alpejskie - PŚ: Cochran-Siegle z pierwszym triumfem w karierze

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 29.12.2020, 13:31

Ryan Cochran-Siegle okazał się najlepszy podczas supergiganta rozgrywanego we włoskim Bormio. Amerykanin odniósł pierwszy triumf w zawodach PŚ w karierze, wygrywając ze znaczną przewagą. Drugi Vincent Kriechmayr stracił do zwycięzcy 0,79 sekundy, natomiast trzeci Adrian Smiseth Sejersted był wolniejszy o 0,94 sekundy.

Początkowo supergigant miał zostać rozegrany w poniedziałek, lecz z powodu niekorzystnych warunków pogodowych został przełożony na dzień dzisiejszy. Ponadto z tego samego powodu postanowiono przenieść termin rozgrywania zjazdu z wtorku na środę. Przed zawodami na czele klasyfikacji supergigantowej znajdował się Mauro Caviezel z przewagą 58 punktów nad Aleksandrem Aamodtem Kilde oraz 80 punktów nad trzecim Kjetilem Jansrudem.

Najszybszym zawodnikiem na trasie okazał się Ryan Cochran-Siegle, który zanotował czas 1:29,43. Dla Amerykanina jest to pierwszy triumf w zawodach rangi PŚ w karierze, a zarazem drugie podium w tym sezonie, które kolejny raz zdobył na włoskiej trasie. Na drugim miejscu uplasował się doświadczony Vincent Kriechmayr, dla którego jest to już 15. podium w karierze. Skład medalistów uzupełnił Adrian Smiseth Sejersted, który znów znalazł się w czołowej trójce zawodów supergiganta w tym sezonie.