Dart – MŚ: Krzysztof Ratajski w ćwierćfinale Mistrzostw Świata!
Sven Mandel / CC-BY-SA-4.0/Wikimedia Commons

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 29.12.2020, 22:53

Krzysztof Ratajski pokonał 4:3 niemieckiego zawodnika Gabriela Clemensa, czym zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Mecz był bardzo emocjonujący, co najlepiej pokazał decydujący set.

Mecz od początku obfitował w emocje. Rozpoczął się od szybkiego prowadzenia 2:0 przez Niemca, jednak Ratajskiemu udało się opanować sytuacje i wygrać trzy kolejne legi. Drugi set rozpoczął się tak samo jak pierwszy i Clemens znów objął prowadzenie 2:0, jednak w tym przypadku rozstawionemu z 31. numerem Niemcowi udało się wygrać seta 3:1.

W trzeciej partii pech spotkał rywala Ratajskiego, gdy w decydującym rzucie drugiego lega lotka odbiła się od drugiej i nie wpadła w tarczę. Tę sytuację wykorzystał Polak, który wygrał tego lega jak i całego seta 3:2. Czwarty set podobnie jak poprzedni musiał zakończyć się w piątym legu, jednak tu lepszy okazał się Gabriel Clemens.

Piąta partia i znów kolejny długi set, który padł łupem Polaka. Ratajski zakończył tego seta kończąc go podwójną 20. W secie numer sześć Clemens znów wyrównał stan meczu wygrywając go kolejny raz 3:2. W tej partii Krzysztof Ratajski miał swoje najwyższe zakończenie lega wynoszące 127.

Decydująca partia była u Polaka i Niemca bardzo nerwowa, co najlepiej pokazał ostatni leg, w którym obaj zawodnicy raz po raz marnowali meczowe lotki. Doprowadzili w ten sposób do najniższego możliwego zakończenia. Próbę nerwów lepiej wytrzymał Ratajski, który zakończył mecz wykorzystując swoją dziewiątą decydującą lotkę. W ćwierćfinale rozstawiony z numerem piętnastym Polak zmierzy się ze zwycięzcą meczu Stephen Bunting vs Ryan Searle.

Gabriel Clemens - Krzysztof Ratajski 3:4 (2:3, 3:1, 2:3, 3:2, 2:3, 3:2, 2:3)

Średnie: 92,05 - 95,58

Double: 30,91% (17/55) - 30,36% (17/56)

Rzuty za 180: 9 - 8