Siatkówka: osłabiony Chemik pokonał ekipę z Kalisza

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 29.12.2020, 22:50

Siódme ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021 odniosły siatkarki Grupy Azoty Chemika Police. W zaległym meczu 6. kolejki TAURON Ligi policzanki pokonały Energę MKS Kalisz 3:1. Ten triumf pozwolił podopiecznym Ferhata Akbasa na przeskoczenie kaliszanek w tabeli i wskoczenie na 6. lokatę w ligowym zestawieniu.

Przetrzebiony kontuzjami Chemik przystępował do tego meczu z kadrą liczącą zaledwie dziewięć zawodniczek. W związku z problemami personalnymi szkoleniowiec ekipy z Polic Ferhat Akbas zdecydował się na ustawienie nominalnej środkowej Igi Wasilewskiej na przyjęciu. Pomimo eksperymentalnego zestawienia wtorkowa konfrontacja rozpoczęła się wyśmienicie dla gospodyń. Po skutecznym ataku Jovany Brakocević-Canzian policzanki prowadziły 6:2. Trener MKS-u Jacek Pasiński, chcąc wybić rywalki z uderzenia, poprosił o czas, jednak miejscowe kontynuowały dobrą grę. Po skutecznej zagrywce Martyny Grajber Chemik miał już siedmiopunktową przewagę (13:6). W kolejnym fragmencie kaliski zespół konsekwentnie zmniejszał straty. Skuteczne zagranie Julii Szczurowskiej doprowadziło do wyniku 20:18. Później przewaga policzanek stopniała do jednego punktu (23:22), jednak mistrzynie Polski wytrzymały nerwową końcówkę i zwyciężyły pierwszą partię 25:22.

Od początku drugiej odsłony trwała zacięta walka o każdy punkt. Dzięki skutecznej akcji Martyny Grajber, która zatrzymała blokiem atak Weroniki Centki policzanki prowadziły 8:5. Zespół z Kalisza gonił wynik i po dwóch punktowych zagrywkach Julii Szczurowskiej doprowadził do remisu 12:12. W drugiej połowie seta żadna z drużyn nie odpuszczała. Błędy indywidualne popełnione przez przyjezdne w końcówce zadecydowały o tym, że druga partia padła łupem Chemika, który zwyciężył 25:22.

Trzecia partia rozpoczęła się od wyniku 6:2 na korzyść kaliszanek. Gospodynie kilka razy zbliżały się do przeciwniczek, jednak nie potrafiły doprowadzić choćby do remisu. Siatkarki MKS-u utrzymały koncentrację w kluczowym momencie seta i wygrały 25:23. Triumf ekipy prowadzonej przez Jacka Pasińskiego przypieczętował precyzyjny atak ze środka Moniki Ptak.

Gospodynie podrażnione porażką w trzecim secie rozpoczęły czwartą partię od prowadzenia 5:0. Po błędzie technicznym policzanek różnica stopniała do jednego oczka (11:10). Jednak dzięki serii kilku skutecznych akcji podopieczne Ferhata Akbasa odbudowały przewagę, doprowadzając do rezultatu 15:10. W końcówce gospodynie kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń i zwyciężyły seta 25:20, a cały mecz 3:1. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana środkowa Chemika Agnieszka Kąkolewska.

W kolejnym spotkaniu Grupa Azoty Chemik Police zagra na wyjeździe z BKS-em Stalą Bielsko-Biała (8 stycznia, 20:30). Natomiast Energa MKS Kalisz podejmie Joker Świecie (9 stycznia, 17:00).

Grupa Azoty Chemik Police - Energa MKS Kalisz 3:1 (25:22, 25:23, 23:25, 25:20)

Grupa Azoty Chemik Police: Martyna Grajber, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocević-Canzian, Iga Wasilewska, Indy Baijens, Martyna Kowalewska - Paulina Maj-Erwardt (L)

Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak, Zuzanna Szperlak, Weronika Centka, Julia Szczurowska, Aleksandra Gromadowska, Monika Ptak - Justyna Łysiak (L)