La Liga: Lider pozostaje w Madrycie. Atletico w swoim stylu wygrywa z Getafe

• Data publikacji: 30.12.2020, 22:39

W przedsylwestrowy wieczór drużyna Diego Simeone podjęła na swoim stadionie rywala z za miedzy, zespół Getafe. Atletico Madryt w klasycznym stylu pokonało przeciwnika 1:0. Nie obyło się bez żółtych kartek oraz niepotrzebnych dyskusji z sędzią.

Do ostatniego meczu w tym roku Atletico podchodziło z lekką przewagą psychiczną, mając możliwość zdobycia kolejnych punktów a tym samym przewagi nad drugim w tabeli Realem Madryt. Nie można tego samego powiedzieć o Getafe, które w tym sezonie notuje niezbyt obiecujące występy. Dolna część tabeli oraz tylko cztery wygrane mecze nie pozwalają napawać się optymizmem kibicom podmadryckiego zespołu. Zespół z przedmieść Madrytu, który przez ostatnie dwa sezony zachwycał kibiców swoją walecznością, w obecnych rozgrywkach mocno zawodzi.

Od pierwszego gwizdka Rojiblancos narzucili swoje tempo gry przeciwnikowi. Już w 20. minucie, po dośrodkowaniu Yannicka Carrasco, piłkę do bramki wbił Luis Suarez. Było to siódme trafienie Urugwajczyka, który do stolicy Hiszpanii przeprowadził się latem z Barcelony. Do końca pierwszej połowy obydwa zespoły miały swoje szanse na zdobycie bramki, jednak ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. W drugiej części tego spotkania inicjatywę przejęła drużyna Getafe. Atletico w swoim stylu cofnęło się do obrony i na nic zdało się siedem oddanych strzałów ze strony rywali.  Pomimo topornego stylu spotkania kibice drużyny z Wanda Metropolitano powinni być szczęśliwi, ich ulubieńcy kończą rok na szczycie La Ligi.

Ważnym odnotowania faktem jest brak w zespole Atletico Diego Costy, który rozwiązał swój kontrakt z klubem. Hiszpan przez całe życie był związany z drużyną ze stolicy, z przerwami na epizody w innych zespołach. Jeszcze przed przerwą świąteczną popularny napastnik wybiegł na boisko przeciwko Realowi Sociedad a na ten moment rok 2021 zacznie od szukania nowego pracodawcy, jego przyszłość jest na razie nieznana.

Atletico Madryt - Getafe CF 1:0 (1:0)

Bramki: 20' Suarez

Atletico Madryt: Oblak - Savić, Felipe, Hermoso - Vrsajlko (57' Saul), Llorente, Koke, Lemar (71' Torreira), Carrasco - Suarez (80' Gimenez), Felix

Getafe CF: Yanez - Iglesias, Djene, Etxeita, Olivera - Portillo, Maksimović, Timor (88' Finn), Cucurella - Rodriguez, Mata (69' Unal)

Żółte kartki: Savić, Gimenez - Etxeita, Timor, Rodriguez

Sędziował: Jesus Gil Manzano