Polscy juniorzy wicemistrzami Europy!

• Data publikacji: 01.07.2018, 19:14

Reprezentacja Polski sięgnęła po srebrny medal rozgrywanych w Czarnogórze Mistrzostw Europy do lat 18 w plażowej piłce ręcznej. Biało-Czerwoni w finale ulegli Niemcom 1:2.

Nasi juniorzy turniej rozpoczęli znakomicie - od pewnych zwycięstw nad Rumunią i Holandią. W meczu o pierwsze miejsce w grupie A ulegli co prawda w dwóch setach Hiszpanii, ale nie zmieniło to nic w kwestii awansu do ćwierćfinału - ten bowiem Biało-Czerwoni zapewnili sobie już po dwóch kolejkach spotkań.

W meczu o awans do strefy medalowej Polakom przyszło się mierzyć z Węgrami, którzy fazę grupową zakończyli z kompletem trzech zwycięstw (wszystkie bez straty seta). Madziarzy wydawali się być minimalnymi faworytami tego starcia, co potwierdziło się w pierwszym secie, wygranym przez nich 15:12. Kolejny oraz seria shoot-out należały już jednak do naszej drużyny, która cieszyć się mogła tym samym z awansu do półfinału.

Tam czekali już na nas Chorwaci. I oni nie zdołali jednak zatrzymać polskiego zespołu - pierwszy set wygrany 25:18, drugi 23:22 i mamy finał! W nim po drugiej stronie boiska stanęli Niemcy. Pierwszy set padł łupem Biało-Czerwonych - 16:14. W kolejnym zdecydowanie lepsi okazali się nasi zachodni sąsiedzi i o wszystkim zadecydować miał shoot-out. W serii rzutów sam na sam z bramkarzem lepsi - w stosunku 6:2 - okazali się Niemcy i to oni cieszą się z mistrzostwa Europy do lat 18. My cieszymy się ze srebrnego medalu naszego zespołu!

Nieco gorzej od swoich kolegów poradziły sobie nasze juniorki. Biało-Czerwone turniej pań zakończyły na 10. pozycji. Triumfowały Węgierki, które w wielkim finale pokonały Holenderki 2:0 (18:16, 14:11). Na najniższym stopniu podium stanęły Niemki. Szczypiornistki zza naszej zachodniej granicy w meczu o brąz pokonały Portugalki 2:0 (23:14, 20:16).