Rugby 7: Polskie siódemki grały w Grand Prix Series

• Data publikacji: 01.07.2018, 21:40

Francuska miejscowość Marcoussis była europejską stolicą rugby 7 w ten weekend. Odbyły się tam turnieje mężczyzn i kobiet z cyklu Grand Prix Series. Polacy zajęli 9. miejsce, co jest najlepszym wynikiem naszej siódemki w historii. Polki uplasowały się na 10. miejscu.

Polki rozgrywki grupowe rozpoczęły nieudanie od trzech porażek z Walią, Irlandią i Szkocją. Przeciwniczki były bardzo wymagające, jednak liczyliśmy na dobre wyniki i najbardziej żal pierwszego spotkania z Walijkami. Nasze rugbistki prowadziły do przerwy 14-0. Nie udało im się jednak utrzymać korzystnego wyniku w drugiej połowie. Walia po przerwie zdobyła trzy przyłożenia i wygrała 15-14. W pozostałych meczach Polki nie miały szansy z dobrze prezentującymi się rywalkami.

W spotkaniu o miejsca 9.-12. Polki zagrały z Niemkami. Był to najlepszy mecz naszych reprezentantek na tym turnieju, który pewnie wygrały 19-0. Dwa  przyłożenia zdobyła Marta Nowosz, a jedno Katarzyna Paszczyk. Rywalkami o dziewiąte miejsce były Włoszki, które udanie zrewanżowały się za porażkę sprzed tygodnia w towarzyskim turnieju. Polki przegrały 5-19, a jedyne punkty zdobyła Natalia Pamięta.

Najlepsze okazały się Francuzki, które wygrały z Rosjankami 19-12. Trzecie miejsce zajęły Irlandki. Decydujący turniej zostanie rozegrany na początku września w Kazaniu.

Francja - Rosja 19-12

Nasza męska reprezentacja miała również niełatwe zadanie. W grupie przeciwnikami w pierwszych dwóch meczach byli Irlandczycy i Anglicy. Tak jak można było się spodziewać Polacy wysoko przegrali. Na zakończenie pierwszego dnia sprawili jednak bardzo miłą niespodziankę i pokonali po wyrównanym meczu o wiele wyżej notowanych Hiszpanów. To było jednak za mało aby awansować do czołowej ósemki.

W drugim dniu nasza siódemka spisała się znakomicie wygrywając najpierw ze Szwecją 19-10, a potem z Gruzją 19-12. To dało 9. miejsce, co jest najlepszym wynikiem w historii występów męskiej drużyny w Grand Prix Series. Mamy również nadzieję, że Polacy do końca będą walczyć o utrzymanie w europejskiej elicie.

Drugi turniej wygrała siódemka Irlandii, która w finale pokonała Niemcy 49-7. Trzecie miejsce zajęła Anglia. Kolejny turniej już za tydzień w Exeter.

Polska - Irlandia 0-52

Polska - Anglia 7-45

Polska - Hiszpania 21-19

Polska - Szwecja 19-10

Polska - Gruzja 19-12