Judo: Doha Masters to pierwsze zawody w 2021 roku!
international judo federation logo

• Data publikacji: 01.01.2021, 23:52

Pierwsze zawody w 2021 roku odbędą się w Katarze w dniach 11-13 stycznia w stolicy Kataru - Dosze. Najlepsi zawodnicy z praktycznie całego świata będą ze sobą konkurować przez 3 dni o tytuł mistrza. Reprezentacja Polski już została ogłoszona i składa się z 7 zawodników: 2 mężczyzn i 5 kobiet.

W turnieju Doha Masters wezmą udział judocy z 5 kontynentów.  Aż 66 krajów wystawi swoich reprezentantów a to sprawia, że w turnieju udział weźmie ponad 350 zawodników. Cała impreza sportowa będzie mieć miejsce w stolicy Kataru.

W Doha konkurować będą zarówno mężczyźni jak i kobiety w 14, ustalonych przez International Judo Federation kategoriach wagowych. Turniej dotyczy wyłącznie kategorii seniorów czyli zawodników, którzy zgodnie z regulaminem, ukończyli minimum 20 lat.

Polska reprezentacja na Doha Masters składa się z 7 zawodników: Piotra Kuczery (-90kg), Macieja Sarnackiego (+100kg), Agaty Perenc (-52kg), Karoliny Pieńkowskiej (-52kg), Julii Kowalczyk (-57kg), Anny Kuczery (-57kg) oraz Beaty Pacut (-78kg).

Zawody Masters odbywają się od 11 lat. Pierwsze miały miejsce w Korei Południowej w mieście Suwon. W 2020 roku zawody te miały być ostatnim etapem kończącym kwalifikacje olimpijskie. Pandemia koronawirusa sprawiła, że Igrzyska jednak zostały przełożone.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej International Judo Federation:

Pełny kalendarz zawodów międzynarodowych znajduje się na stronie internetowej IJF: