La Liga: remis w Gran Derbi
Anual [CC BY-SA 4.0]/ Wikimedia Commons

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 02.01.2021, 19:22

W 17. kolejce La Ligi Real Betis zremisował na własnym stadionie 1:1 z Sevillą. Ostatni raz oba zespoły musiały podzielić się punktami w 2018 roku.

Od pierwszego gwizdka wrzało. Obie drużyny lubią grę ofensywną, przez co sędzia był zmuszony temperować piłkarzy, pokazując żółte kartki. Pierwszą dogodną sytuację do objęcia prowadzenia miał zawodnik Realu Betis Nabil Fekir. Francuz pięknie przymierzył lewą nogą. Niestety zawiodła precyzja i piłka przeleciała obok prawego słupka. Zaledwie dziesięć minut później gospodarze znowu mieli kapitalną okazję, jednak i tym razem Sevilla miała spore szczęście. Strzał Canalesa został zablokowany i futbolówka poleciała na rzut rożny. Goście próbowali w pierwszej połowie przejąć inicjatywę, rozgrywając piłkę w środku pola. Mimo to podopieczni Pellegriniego nie dali się zepchnąć do głębokiej defensywy.

Lopetegui widząc, co się dzieje na boisku od pierwszych minut drugiej połowy, wpuścił dwóch zawodników. Chwilę później jeden z nich zanotował asystę. Nesyri w sprytny sposób zagrał piłkę do Suso, który w 48. minucie zamienił podanie na bramkę. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Pięć minut później arbiter po faulu Carlosa wskazał na jedenastkę dla Realu Betis. Rzut karny pewnie wykorzystał Sergio Canales, który umieścił futbolówkę tuż przy lewym słupku. Dzięki strzelonej bramce gospodarze uwierzyli, że jeszcze nie wszystko jest stracone. W 73. minucie sędzia znowu podyktował rzut karny dla Betisu. Tym razem do piłki podszedł Fekir, którego strzał idealnie wyczuł golkiper Sevilli Bono. Do końca meczu obie drużyny nie stworzyły sobie idealnej okazji do podwyższenia wyniku. W konsekwencji spotkanie zakończyło się remisem.

Real Betis - Sevilla 1:1 (0:0)

Bramki: 53’ Canales S. (rzut karny) - 48’ Suso

Real Betis:  Bravo – Emerson, Mándí, V. Ruiz, Miranda – G. Rodríguez, Canales (81. Akouokou) – D. Lainez, Fékir, Ruibal (89. Rodri) – Loren (84. Iglesias)

Sevilla: Bunú – Navas, Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán (77. Óscar Rodríguez), Gudelj, Ó. Torres (46. Nesyri) – Suso (77. El Haddadi), L. de Jong (46. Rakitić), Ocampos (90. Aleix Vidal)

Żółte kartki: Miranda, V. Ruiz, G. Rodríguez, D. Lainez, Emerson – Ó. Torres, Rakitić

Sędzia: Carlos del Cerro Grande