EBL: Stal Ostrów Wielkopolski pewnie pokonała Pszczółkę Start Lublin

• Dodał: Mateusz Filipek
  • Data publikacji: 02.01.2021, 20:15

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski wygrała 82:62 z Pszczółką Startem Lublin w ciekawie zapowiadającym się meczu 20. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Goście zwyciężyli bardzo pewnie, do czego przyczyniła się koszmarna skuteczność gospodarzy w rzutach za trzy punkty.

Mecz 20. kolejki Energa Basket Ligi pomiędzy MKS-em Pszczółka Start Lublin, a Stalą Ostrów Wielkopolski zapowiadał się na jeden z najciekawszych w tej serii gier. Oba zespoły wygrały swoje poprzednie cztery ligowe spotkania i zajmowały odpowiednio 3. oraz 4. miejsce w tabeli. Gospodarze mogli pochwalić się bilansem 13 wygranych w 18 meczach, natomiast Stal wygrała 12 spośród swoich 19 wcześniejszych spotkań tego sezonu.

Rywalizacja w pierwszej kwarcie spotkania zgodnie z przewidywaniami była niezwykle zacięta. Nieco lepiej mecz rozpoczęli goście, ale miejscowi nie pozwolili im odskoczyć, a tuż przed końcem pierwszej części doprowadzili do wyrównania. Od tego momentu Start wyraźnie spuścił jednak z tonu, a przyjezdni ponownie objęli prowadzenie i szybko podwyższyli je na początku drugiej kwarty. Po szesnastu minutach spotkania przewaga bardzo skutecznych w tym fragmencie spotkania gości, wynosiła 14 punktów. Gospodarze poprawili skuteczność i nieco zmniejszyli straty. Ostatnie minuty należały jednak ponownie do zespołu Stali, który zakończył drugą kwartę z przewagą jedenastu oczek. Niski dorobek punktowy Startu spowodowany był zwłaszcza fatalną skutecznością rzutów z dystansu, ponieważ w pierwszej połowie zawodnicy tego zespołu spudłowali wszystkie spośród piętnastu prób zza łuku!

Gospodarze próbowali zmniejszyć straty po przerwie, ale nadal trafiali do kosza zbyt rzadko, by poprawić swoje położenie. Drużyna Stali kontrolowała przebieg rywalizacji i także tę część meczu rozstrzygnęła na swoją korzyść, zdobywając 5 oczek więcej od miejscowych. Ostatnia kwarta dzisiejszego spotkania także nie okazała się przełomowa. Stal niemal od samego początku spisywała się lepiej od miejscowych i w efekcie odniosła pewne zwycięstwo 82:62. Największy udział w sukcesie gości mieli Jakub Garbacz i Chris Smith. Pierwszy zdobył 27 punktów oraz zanotował 3 zbiórki i 2 asysty, a drugi do 26 zdobytych oczek dodał także 7 zbiórek, 2 asysty i blok.

Wygrana gości nie jest niespodzianką, ale jej rozmiary już tak, ponieważ spotkanie zapowiadało się na znacznie bardziej zacięte. Oba zespoły mają teraz na koncie po 13 wygranych. Jednak wciąż to Start ma nieco lepszy bilans, bo rozegrał jeden mecz mniej. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego przedłużyła za to passę zwycięstw, która z pewnością podwyższy morale zawodników przed kolejnymi meczami.

Pszczółka Start Lublin - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 62:82 (15:17, 14:23, 17:22, 16:20)

Pszczółka Start: Laksa 16, Jeszke 10, Borowski 8, Szymański 8, Dziemba 8, Dorsey-Walker 8, Łączyński 4, Franke 0, Gospodarek, Pelczar 0, Obarek, Pszczoła.

Stal: Garbacz 27, Smith 26, Moore 10, Green 7, Sobin 5, Mokros 4, Lindborn 3, Wojciechowski 0, Pławucki, Ryżek 0, Nawrot, King 0.