Villareal odnosi skromne zwycięstwo

• Data publikacji: 05.05.2018, 23:03

W ramach 36. kolejki La Liga, Villareal zmierzyło się z Valencią CF. Do przerwy wynik był remisowy, a starcie udało się rozstrzygnąć dopiero w drugiej połowie. Ostatecznie, po nudnym spotkaniu, gospodarze pokonali swoich przeciwników 1:0.

Żólta Łódź Podwodna mimo umiejętności dobrego i błyskotliwego rozegrania piłki, miała duże problemy, by przedostać się pod bramkę przeciwnika. Pierwsza dogodna sytuacja przytrafiła się dopiero w 25. minucie, kiedy to Rodrigo (Valencia) nieźle odnalazł się w polu karnym i skierował piłkę w kierunku lewego dolnego narożnika. Bramkarz gospodarzy, po dobrej interwencji, nie dopuścił jednak piłki do bramki. Do końca pierwszej połowy Villareal stworzyło sobie tylko jedną groźną okazję. Po sprytnym dośrodkowaniu Denisa Cheryseva, świetnie w polu karnym odnalazł się Carlos Bacca (Villareal), lecz zmarnował tą sytuację fatalnym strzałem ponad poprzeczką.

Na nasze nieszczęście, poziom gry po przerwie nie uległ znacznej poprawie - obie strony nie wyrażały chęci do gry, a samo spotkanie wydawało się niegodne uwagi. Lecz, kto znudzony wyłączył telewizor, na pewno będzie pluć sobie w brodę. W ostatnich 10 minutach, zarówno gospodarze, jak i przyjezdni złapali wiatr w żagle. Piłkarze zmotywowani dążyli do zwycięstwa, a wraz ze zwiększonym zaangażowaniem przeciwników pojawiały się także sytuacje podbramkowe. Jedną z nich wykorzystał Mario Gaspar (Villareal), który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, posłał futbolówkę do siatki - strzałem tuż obok prawego słupka, w 86. minucie. Do końca spotkania Submarino Amarillo utrzymali wynik, zapewniając swojej drużynie komplet punktów.

Było to ich 4. z rzędu starcie bez porażki w La Liga. Jednocześnie ich wygrana wydłużyła słabą serię przeciwników w tych rozgrywkach, do 5 spotkań bez zwycięstwa.