Dart – MŚ: Gerwyn Price pierwszym finalistą Mistrzostw Świata
Sven Mandel / CC-BY-SA-4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 02.01.2021, 22:20

W pierwszym półfinale Mistrzostw Świata naprzeciwko siebie stanęli Gerwyn Price oraz Stephen Bunting. Ostatecznie mecz na swoją korzyść rozstrzygnął Price.

Zawodnicy mecz rozpoczęli z wysokiego C, kończąc dwa pierwsze legi finiszami powyżej 100 punktów. Po stronie Buntinga było 120, na co odpowiedział Price kończąc lega ze 109 punktami. W dalszej części seta zawodnicy skrupulatnie bronili swojego pierwszego licznika i pierwsza partia padła łupem Price'a.

Po przerwie lepiej do gry wszedł Walijczyk, który szybko objął prowadzenie 2:0, kończąc drugiego lega ze 140 punktami. Później do gry wrócił Bunting, który świetnie czuł się na podwójnych i ostatecznie wygrał 3 kolejne legi, wygrywając drugiego seta. Trzeci set i znów lepsze wejście Price’a, który wygrał pierwszego lega, jednak później podobnie jak w drugiej partii mieliśmy popis Buntinga na podwójnych i kolejny wygrany set 3:2. W czwartej partii podobnie jak w poprzednich Anglik fantastycznie prezentował się na doublach i wygrał seta w stosunku 3 do 2.

W dalszej części spotkania znów pierwszego lega wygrał Price, a u Buntinga pojawiły się gorsze podwójne, szczególnie double 8, którego nie trafił ani razu na 4 próby. Ta skuteczność spowodowała przegranie przez rozstawionego z dwudziestym szóstym numerem Anglika 1:3. Szósty set wyglądał bardzo podobnie do poprzedniego i Price wygrał go w takim samym stosunku.  Z kolei w siódmej partii bardzo dobrze rozpoczął rozstawiony z numerem trzecim Walijczyk, wygrywając dwa pierwsze legi, jednak później nastąpił kolejny powrót w tym meczu Buntinga, który wrócił do dobrej gry na podwójnych i wygrał całego seta 3:2.

W ósmym secie bardzo dobrze zaprezentował się Gerwyn Price, który wygrał tę partię grając na średniej 110,35 i fantastycznej skuteczności na double 10, która do momentu końca ósmego seta wynosiła 100%. Następna partia to znów bardzo dobra dyspozycja Price’a, co poskutkowało pewnym zwycięstwem 3:0. Dziesiąty set podobnie jak poprzedni należał do Walijczyka, który zakończył mecz trafiając double 20. Występ w finale będzie dla niego największym osiągnięciem w Mistrzostwach Świata, a zmierzy się w nim ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym zmierzą się Dave Chisnall oraz Gary Anderson.

Stephen Bunting – Gerwyn Price 4:6 (2:3, 3:2, 3:2, 3:1, 1:3, 1:3, 3:2, 1:3, 0:3, 1:3)

Średnie: 96,38 - 100,92

Double: 52,94% (18/34) – 48,08% (25/52)

Rzuty za 180: 11 - 15