La Liga: Real Madryt zaczyna rok od wygranej
Mervat [CC BY-SA 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 02.01.2021, 23:20

Real Madryt wygrał 2:0 z Celtą de Vigo w 17. kolejce La Liga. Królewscy od ośmiu meczów nadal pozostają bez porażki. Natomiast Celta de Vigo przegrała pierwszy raz od listopada 2020 roku.

Od pierwszego gwizdka Real kontrolował grę. Potwierdził to Lucas Vázquez, który w 6. minucie po strzale głową skierował futbolówkę do bramki, otwierając wynik spotkania. Świetną asystą w tej sytuacji popisał się Marco Asensio. Goście chcieli szybko odpowiedzieć, ale częściej byli zmuszeni do faulowania przeciwnika, który umiejętnie utrzymywał się przy piłce. Było widać, że przyjezdni budują akcje metodycznie. W konsekwencji z minuty na minutę gospodarze oddawali piłkę przeciwnikowi, jednak ten nie potrafił nic zdziałać. Idealnie odzwierciedlają to statystyki. Po pierwszej połowie Celta miała sześćdziesiąt procent posiadania piłki i zero celnych strzałów. Jeszcze pod koniec tej części spotkania Carvajal popisał się pięknym strzałem sprzed pola karnego. Niestety dla kibiców Realu zabrakło trochę szczęścia. Warto wspomnieć, że z tej samej odległości pokonał bramkarza w derbach Madrytu, lecz bramkę zapisano jako trafienie samobójcze, dlatego że piłka odbiła się jeszcze od zawodnika rywali.

Druga połowa rozpoczęła się identycznie jak pierwsza. Już po ośmiu minutach od wznowienia gry gospodarze podwyższyli wynik na 2:0. Na listę strzelców wpisał się Marco Asensio, który po kluczowym podaniu od Lucasa Vázqueza pewnie pokonał bramkarza. Po stracie bramki sytuacja gości znacznie się pogorszyła. Tym bardziej że chwilę wcześniej napastnik Iago Aspas musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Mimo że podopieczni Eduardo Coudeta nadal byli częściej przy piłce, to piłkarze w białych strojach stwarzali więcej niebezpiecznych ataków. Na ostatnie minuty Zidane wprowadził na boisko m.in. Hazarda, jednak i on nie zdołał zwiększyć przewagi. W rezultacie starcie zakończyło się pierwszą wygraną Realu w tym roku, przerywając serię przyjezdnych, którzy przed spotkaniem byli niepokonani od siedmiu meczów.

Real Madryt - Celta de Vigo 2:0 (1:0)

Bramki: 6’ L. Vázquez, 53’ Asensio

Real Madryt:  Courtois – Carvajal (85. Vinícius Júnior), Varane, Nacho, F. Mendy – Kroos (85. Valverde), Casemiro, Modrić (85. Ödegaard) – L. Vázquez, Benzema (90+1. M. Díaz), Asensio (74. E. Hazard)

Celta de Vigo: Blanco – Mallo, N. Araujo, Murillo, Olaza – Tapia – Méndez, Denis Suárez, Nolito (64. Baeza) – Aspas (51. Beltrán), S. Mina

Żółte kartki: Asensio, Nacho, Carvajal, Casemiro – Méndez, Tapia

Sędzia: Ricardo de Burgos Bengoetxea