Spacerek Cilicia w pierwszej rundzie Wimbledonu

• Data publikacji: 02.07.2018, 14:30

Rozstawiony z numerem 3. Marin Cilic w pierwszej rundzie Wimbledonu pokonał w trzech setach Japończyka Yoshihito Nishioka.

Chorwacki tenisista od pierwszej piłki zaczął pokazywać swoją wyższość nad dużo niżej sklasyfikowanym rywalem z Japonii. Pierwszy set trwał zaledwie 28 minut. Cilic dwukrotnie przełamywał Nishiokę, przy czym sam nie dał się ani razu przełamać. Set ostatecznie zakończył się wynikiem 6:1 dla Chorwata.

Drugi set rozpoczął się podobnie do pierwszego. Już w trzecim gemie Marin Cilic przełamał Japończyka. W dalszej części seta kontrolował przebieg gry i po raz kolejny w szybki i łatwy sposób wygrał seta 6:4. W trzecim secie zapowiadało się na to, że Nishioka postawi się bardziej piątemu tenisiście świata. Niestety tak było tylko do stanu 3:3. Siódmy gem tego seta okazał się kluczowy dla losów spotkania, w którym Cilic przełamał rywala do 0. Chorwat nie dał się już przełamać i wygrał trzecią, ostatnią partię 6:4.

W drugiej rundzie Marin Cilic zmierzy się z lepszym z pary Kubler/Pella.