Serie A: Inter górą w starciu z Crotone
App71296/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 03.01.2021, 14:30

Niebiesko-czarni nie byli w niedzielne popołudnie gościnni. Ogrywając Crotone, pomimo dobrego występu przyjezdnych w pierwszej połowie, umocnili się w ścisłej czołówce tabeli. Popis strzeleckich umiejętności zaprezentował widzom Lautaro Martinez.

Przed pierwszym gwizdkiem włoskiego sędziego Gianluci Aureliano, jasnym było, czego spodziewać można się po tym starciu. Nerazzurri w pogoni za mistrzowskim tytułem nie mogli pozwolić sobie na potknięcie w tym spotkaniu, a za takowe można by było uznać nawet remis. Po raz pierwszy od lat, ku uciesze mediolańskich kibiców, obie ekipy z europejskiej stolicy mody przewodzą w tabeli Serie A. Polskim akcentem był występ Arkadiusza Recy w wyjściowej jedenastce zespołu Crotone. Początek meczu owocował głównie w twarde pojedynki na pograniczu przepisów, przez co tempo gry wydawało się rwane. Liczne przechwyty i faule w środku pola zaowocowały żółtą kartką dla ulubieńca Jerzego Brzęczka na pozycji lewego obrońcy – Recy. Ekipa prowadzona przez Antonio Conte nie była przekonywująca w swoich poczynaniach. Rozegranie po rzucie rożnym w wykonaniu zawodników zespołu gości zaskoczyło defensorów Nerazzurrich i wysunęło Crotone na prowadzenie po bramce strzelonej główką przez Zanelatto w 12 minucie.

Pitagorici rozochoceni po zdobytej bramce wyszli do wysokiego pressingu zmuszając gospodarzy do wejścia na wyższe obroty. Ryzykowna gra drużyny prowadzonej przez Giovanni’ego Stroppa, zostawiła więcej miejsca w środku pola, przez co spotkanie się otworzyło i nagradzało widzów licznymi akcjami bramkowymi z obu stron. W 20. jedną z nich wykorzystał Lautaro Martinez, pokonując Cordaza silnym strzałem w kierunku krótkiego słupka. Wykorzystał on świetne dogranie Lukaku, po którym wywalczył sobie miejsce do oddania strzału - piłka zatrzepotała donośnie w siatce gości. Druga bramka dla domowników stadionu Giuseppe Meazza padła po bajecznej akcji ofensywnej, w której udział wzięli Romelu Lukaku, Nicollo Barella oraz Lautaro Martinez. Argentyńczyk finalizując akcję kombinacyjną w wykonaniu kolegów z zespołu zaliczył ósme trafienie w tym sezonie rozgrywek Serie A. Jego trafienie zostało jednak zaliczone na konto obrońcy drużyny przeciwnej jako bramka samobójcza, co wywołało kontrowersje. Uciecha jego boiskowych partnerów nie trwała jednak długo – cztery minuty po objętym prowadzeniu, za sprawą wykorzystanego rzutu karnego przez Vladimira Golemicia po faulu na Arkadiuszu Recy, Crotone wyrównało na 2:2. Niespodziewanie otwarta pierwsza połowa spotkania zapowiadała równie dobre widowisko w drugich 45 minutach.

Gospodarze rozwścieczeni po niezbyt udanej pierwszej części gry wybiegli z szatni niezwykle zmotywowani. Przejęli niemalże pełną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi zmierzając pewnie do objęcia prowadzenia. W 57 minucie drugą, sensu stricte trzecią bramkę zdobył Lautaro Martinez, który po sprytnym zachowaniu Marcelo Brozovicia pokonał bramkarza przyjezdnych. Bardzo częstym obrazkiem w drugiej połowie był zastawiający piłkę Romelu Lukaku, poszukujący podaniem kolegów z formacji ofensywnej, w tym popularnego Argentyńczyka. Z dobrej strony pokazał się także Nicolo Barella, który swoją wszechstronnością zapewnił drużynie spokój i bezbłędne rozegranie, a także grę w destrukcji. Dopiero po piątym w tym starciu obu drużyn, trafieniu, ekipa Nerazzurrich w pełni odebrała atuty swoim rywalom. Wynik podwyższył Belg, Lukaku, który w 64’ w fantastyczny sposób przyjął długie podanie zaadresowane przez Bastoniego i zabawił się z golkiperem Crotone posyłając futbolówkę wprost do siatki rywali. Lautaro w 78’ dobijając piłkę po dryblingu i oddanym strzale przez Ivana Perisicia skompletował pełnoprawnego hat-tricka w tym spotkaniu. Sprawy w swoje nogi wziął także prawy pomocnik, Achraf Hakimi, zdobywając w 87’ bramkę z lewej nogi po podaniu na skraj pola karnego. Świetny występ gospodarzy w drugiej połowie nie pozostawił gościom złudzeń. Nerazzurri twardo stąpają po ziemi, walka o Scudetto zapowiada się niezwykle interesująco!

Inter Mediolan – Crotone 6:2 (2:2)

Bramki: 20’ Martinez, 31’ Marrone (sam.), 57’ Martinez, 64’ Lukaku, 78’ Martinez, 87’ Hakimi  - 12’ Zanelatto, 36’ Golemic (k.)

Inter Mediolan: Handanovic – Bastoni (81’ Kolarov), de Vrij, Skriniar – Young (75’ Darmian), Vidal (46’ Sensi), Brozovic, Barella (71’ Gagliardini), Hakimi – Martinez, Lukaku (75’ Perisic)

Crotone: Cordaz – Luperto (70’ Magallan), Marrone, Golemic (85’ Djidji) – Reca, Eduardo Henrique, Zanellato, Molina (86’ Vulic), Pereira – Riviere (62’ Simy), Messias (86’ Rojas)

Żółte kartki: Reca, Golemic, Luperto

Sędzia: Gianluca Aureliano