PGNiG Superliga Kobiet: Zagłębie gromi w świętej wojnie
fotoandrus.pl

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 03.01.2021, 20:00

Pierwszym pojedynkiem PGNiG Superligi Kobiet w 2021 roku było określane mianem świętej wojny spotkanie MKS-u Zagłębia Lubin z MKS-em Perła Lublin. Zaległy mecz siódmej serii gier pomiędzy dwiema czołowymi polskimi drużynami miał bardzo jednostronny przebieg i zakończył się wyraźnym zwycięstwem Zagłębia 29:17.

Prestiżowe starcie rozpoczęło się lepiej dla zespołu z Dolnego Śląska. Dzięki skutecznym interwencjom Moniki Maliczkiewicz i pasywnej postawie mistrzyń Polski w defensywie w piątej minucie lubinianki prowadziły 5:2. W kolejnym fragmencie podopieczne Bożeny Karkut powiększały prowadzenie. Po pierwszym kwadransie gospodynie miały już pięć bramek przewagi (11:6). Nadzieję drużynie z Lublina dała niezła postawa wprowadzonej na parkiet Mariny Razum. Po kilku skutecznych obronach chorwackiej bramkarki i dobrych akcjach w ofensywie mistrzynie Polski nieco zmniejszyły straty, doprowadzając do wyniku 13:9. Jednak na przerwę Miedziowe schodziły, prowadząc 16:10.

W drugiej części szczypiornistki Zagłębia się nie zatrzymywały. W 38. minucie po skutecznym rzucie Adrianny Górnej miejscowe prowadziły już 23:13. Przyjezdne popełniły wiele niewymuszonych błędów i kwadrans przed końcową syreną na tablicy wyników widniał rezultat 26:14 na korzyść ekipy z Lubina. W końcówce zespół prowadzony przez Bożenę Karkut kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i ostatecznie zwyciężył 29:17. Ta wygrana pozwoliła reprezentantkom Dolnego Śląska na objęcie pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet. Z kolei aktualne mistrzynie Polski poniosły drugą ligową porażkę z rzędu.

W następnym meczu MKS Zagłębie Lubin podejmie EKS Start Elbląg (9 stycznia, 18:00). Natomiast szczypiornistki MKS-u Perła Lublin rozegrają wyjazdowe spotkanie 1. kolejki Ligi Europejskiej z tureckim Kastamonu Belediyesi GSK (9 stycznia, 16:00).

MKS Zagłębie Lubin - MKS Perła Lublin 29:17 (16:10)

MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż - Machado Matieli 7, Drabik 5, Górna 4, Kochaniak 3, Zawistowska 3, Grzyb 3, Świerżewska 3, Galińska 1, Milojević, Hartman, Belmas, Noga, Stanisławczyk.

MKS Perła: Gawlik, Razum - Królikowska 3, Gęga 3, Rosiak 2, Nocuń 2, Balsam 2, Szarawaga 1, Nosek 1, Malović 1, Anastacio 1, Tatar 1, Więckowska, Gadzina, Vinyukova.