Premier League: Manchester City zgarnia pełną pulę w meczu przeciwko Chelsea
@ Debs Coady

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 03.01.2021, 19:45

Manchester City pokonał Chelsea na Stamford Bridge 3:1. Goście tego spotkania zawdzięczają wygraną wyśmienitej formie w pierwszej połowie. "Obywatele" dzięki trzem punktom przesunęli się na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły zachowawczo i szlagierowe spotkanie 17. kolejki Premier League nie przyniosło w pierwszym kwadransie żadnej bramki. Pierwszą dogodną sytuację zmarnował w 16. minucie Kevin De Bruyne, ale już 120 sekund później po perfekcyjnym strzale Ilkaya Gundogana podopieczni Pepa Guardioli objęli prowadzenie w tym meczu. "Obywatele" nie zwalniali tempa i po kapitalnym podaniu Kevina De Bruyne strzałem z bliskiej odległości Phil Foden pokonał Mendy'ego. W kolejnych minutach uwidoczniła się dominacja gości w tym meczu.

Gdy wydawało się, że ekipa Franka Lamparda odzyskuje rytm, odbitą piłkę od słupka po strzale Sterlinga przejął De Bruyne, który pewnie posłał futbolówkę do siatki. Belg do asysty dołożył gola w rywalizacji na Stamford Bridge. Pod koniec pierwszej części gry stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Gundogan. Prowadzenie do przerwy różnicą trzech goli stało się faktem, lecz był to najmniejszy wymiar kary dla "The Blues".

Druga połowa rozpoczęła się od dalszej dominacji ze strony Manchesteru City, a piłkarze Chelsea wydawali się coraz bardziej bezradni. Brak zmiany wyniku to w głównej mierze zasługa senegalskiego bramkarza gospodarzy. Z minuty na minutę tempo meczu spadało. Drużyna ze Stamford Bridge pomimo roszad wprowadzonych w składzie nie potrafiła wykreować dogodnej sytuacji, za to zespół Pepa Guardioli w pełni kontrolował sytuację boiskową. Piłkarze Franka Lamparda byli w stanie zdobyć honorowe trafienie w ostatniej akcji meczu. Świetne podanie Havertza wykorzystał Hudson-Odoi, przez co debiutujący w Premier League w bramce Manchesteru City Zackary Steffen nie zdołał utrzymać "czystego konta".

Było to trzecie wygrane spotkanie z rzędu przez drużynę "The Citizens". W przeciwieństwie do "Obywateli", zawodnicy Chelsea nie zdołali wygrać żadnego z trzech poprzednich meczów.

Chelsea - Manchester City 1:3 (0:3)

Bramki: 90+2' Hudson-Odoi - 18' Gundogan, 21' Foden, 34' De Bruyne

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Zouma, Silva, Chilwell - Kovacic (77' Havertz), Kante (64' Hudson-Odoi), Mount - Ziyech (64' Gilmour), Werner, Pulisic

Manchester City: Steffen - Zinchenko, Dias, Stones, Cancelo - Rodri, Gundogan (75' Fernandinho) - Foden (86' Mahrez), De Bruyne (86' Aguero), Silva - Sterling

Żółte kartki: 45+1' Pulisic, 53' Kante, 71' Kovacic - 90' Silva

Sędzia: Anthony Taylor