Serie A: Juventus z pewnym zwycięstwem nad Udinese

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 03.01.2021, 22:44

Zespół Juventusu wygrał 4:1 na własnym boisku z Udinese. Dobre spotkanie rozegrał Cristiano Ronaldo, który zapisał na swoim koncie dwa trafienia. Drużyna gospodarzy przesunęła się na piątą lokatę w ligowej tabeli.

Oba zespoły rok zakończyły domowymi porażkami. Juventus dotkliwie uległ Fiorentinie 0:3, z kolei Udinese przegrało z Benevento. Zespół ,,Starej Damy'' ma coraz większe straty do świetnego Milanu, dlatego wygranie tego spotkania było dla nich obowiązkiem. Przed meczem gospodarze zajmowali 7. miejsce mając 12. punktów straty do lidera i dwa spotkania rozegrane mniej od ,,Rossonerich". W wyjściowym składzie na to spotkanie znalazł się bramkarz Juventusu Wojciech Szczęsny.

Pierwszą okazję do zdobycia bramki miał Aaron Ramsey, lecz jego uderzenie oddane z bliskiej odległości obronił Juan Musso. W 10. minucie spotkania goście wyprowadzili kontrę, po której Rodrigo De Paul umieścił piłkę w siatce. Nad Juventusem na moment zawisło widmo odrabiania strat. Gospodarzom z pomocą przyszła technologia VAR, dzięki której sędzia dostrzegł zagranie ręką pomocnika Udinese i w konsekwencji anulował bramkę. Kilkanaście minut bezbarwnej gry zostało przerwane przez dobry odbiór Ramseya, po którym piłkę przejął Cristiano Ronaldo i strzałem przy dalszym słupku pokonał bramkarza gości. Na tablicy pojawił się wynik 1:0.

Chwilę po wznowieniu gry Walijczyk mógł pomóc w zdobyciu gola także gościom. Jego nieodpowiedzialna gra na własnej połowie skutkowała stratą piłki i strzałem Kevina Lasagni. Piłkę po strzale napastnika przyjezdnych pewnie złapał Szczęsny. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Od mocnego akcentu drugą połowę rozpoczęła ekipa Juventusu. Dobre podanie prostopadłe Ronaldo z zimną krwią wykorzystał Federico Chiesa. Ledwie dwie minuty później było już 3:0. Aaron Ramsey wykazał się sprytem i walką do końca i  wykorzystując zawahanie obrońców wbił piłkę do siatki. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Po raz kolejny w tym spotkaniu VAR przesądził o anulowaniu gola, ukazując zagranie piłki ręką przez Walijczyka. Mecz po przerwie zdecydowanie się ożywił. Po dośrodkowaniu Samira, Stryger Larsen trafił w poprzeczkę. 68. minuta gry przyniosła dobra akcję Juventusu. Rodrigo Bentancur wyłożył piłkę Ronaldo, a ten pokonał Musso. Szanse na odwrócenie losów meczu stawały się coraz mniej realne. Gościom wyraźnie brakowało w tym spotkaniu szczęścia. Piłka po strzale Marvina Zeegelaara w 73. minucie ponownie tylko odbiła się od poprzeczki. Na minutę minutę przed końcem regulaminowego czasu gry honorową bramkę dla Udinese zdobył Zeegelaar. W doliczonym czasie wynik meczu ustalił Paulo Dybala.

Juventus - Udinese 4:1 (1:0)

Bramki: 32' Ronaldo, 49 Chiesa, 68' Ronaldo 90+2' Dybala - Zeegelaar

Juventus: Szczęsny - Alex Sandro (83' Frabotta), Bonucci (83' Chiellini), De Ligt, Danilo, - Ramsey (74' Kulusevski), Bentancur, McKennie (65'Arthur) - Chiesa (74' Bernardeschi), Ronaldo, Dybala

Udinese: Musso - De Maio (65' Molina), Bonifazi, Samir -  Stryger Larsen, De Paul, Walace (81' Makengo), Pereyra (74' Mandragora), Zeegelaar - Lasagna (74' Nestorovski), Pussetto (46' Forestieri)

Żółte kartki: 7' Chiesa, 33' McKennie, 64' De Ligt

Sędzia: Piero Giacomelli