Wimbledon: finalistka Roland Garros już za burtą!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 02.07.2018, 16:45

Występy Sloane Stephens na turniejach wielkoszlemowych to w ostatnich miesiącach istna sinusoida. Pierwsza runda Wimbledonu, triumf w US Open, pierwsza runda Australian Open, finał Roland Garros. Teraz znów Amerykanka została zatrzymana już w pierwszej rundzie turnieju w Londynie. Łatwo uległa Chorwatce Donnie Vekić.

Problemy Stephens zaczęły się już w 4. gemie. Vekić przełamała notowaną na 4. miejscu w rankingu ATP rywalkę i wyszła na prowadzenie 3-1. W kolejnym gemie Amerykanka miała okazję do odrobienia straty, jednak Vekić się obroniła, co dodało jej pewności siebie. Chorwatka pewnie wygrała dwa kolejne gemy i po zaledwie 25 minutach gry prowadziła 1-0 w setach.

Na samym początku drugiej partii wydawało się, że Stephens odwróci losy spotkania. Amerykanka rozpoczęła seta od wygrania 8 piłek z rzędu i prowadzenia 2-0. Vekić jednak już po chwili odrobiła stratę, a później sama przełamała na 3-2. Stephens próbowała jeszcze walczyć i zdołała wyrównać na 3-3, jednak to Chorwatka grała dziś znacznie lepiej. Wygrała kolejne trzy gemy i zagra w drugiej rundzie.

Donna Vekić (CRO) – Sloane Stephens (USA) [4] 6-1 6-3